Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » STROKE! Mit hallottatok róla,...

STROKE! Mit hallottatok róla, mit éreztetek mikor átéltétek?

Figyelt kérdés

32 évesen átéltem, kíváncsi vagyok a többiek élményére.

Milyen tüneteket, produkált, maradandó lett-e a károsodás,azóta rosszabbodott-e, vagy esetleg javult?


2012. jan. 14. 18:28
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Nálam ez lassan alakult ki.Volt, hogy egyszer eszméletvesztéssel járt, ez hirtelen jött. kb 26órára veszítettem el az eszméletem. Szüleim, nem vették észre, orvosi segítséget nem kaptam. ez volt 2010.02.25.-e körül, mentem kivizsgálásokra mindenhova eredmények is jöttek melyek igazolták, a stroke-t. Először 2010.08.16.-án este kerültem kórházba. Szóval az egészet otthon lábon hordtam ki. Lett jó pár maradandó tünet és rosszabbodik,egyre több tünete veszek észre magamon ami új.
2012. jan. 14. 18:52
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Ahogy én látom, nem sokunkkal történt ez meg, ami veled. Sztem Te írd meg nekünk, hogy mivel jár ez, mitől van ez, és hogy azóta jársz valami kezelésre?

2012. jan. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Hát jó, akkor kezdem én.
2012. jan. 14. 19:05
 4/23 A kérdező kommentje:

2004.ben, hirtelen Bal oldali gyengeség, zsibbadás fejfájással jelentkezett. Házi doki, Neurologia kivizsgálás. (ct. negytív. Mr. negatív. ennyi) infuziós kezelést kaptam,1hétig, lefolyt, haza küldtek másnap ugyanez és így ment tovább.

2010.02.16.án, gyors beszédülés, bal oldali elnehezülés, zsibbadás, majd bal oldali érzéketlenség. (vezetés közben)

Háziorvos. Beutaló, CT. 10x5mm-es folt a jobb oldali fehérállományban, nem fektettek be. 2010.02.25.-e körül. ültem a forgószékben, egyszer csak beszédülés, mint mikor a vádli görcs tán ahhoz tudnám hasonlítani, arcban, nyakban hátban,(eléggé fájt) nem tudtam megszólalni, nem tudtam a bal keze,lábam mozdítani.Nem tudtam mi ez, csak azt hogy baj van és fel kell állnom.sikerült egyből. jobb lábamra támaszkodva csak a közeli ágyra estem hanyatt,a jobb kezem a fejemnél volt. Nem tudom mért, a jobb kezemmel oda akartam nyúlni a nadrág gombomhoz, de kb felénél járhatott a kezem és minden elsötétült. Iszonyatos fejfájásra ébredtem 26óra múlva, émelygés. Házi orvos, elmondtam mi történt. Annyit mondott nem tudja, majd lesz MR és abból kiderül. Ismét otthon találtam magam. Szülőknek is mondtam, megkaptam, mért nem szóltam (képtelen voltam beszélni a görcsök miatt)MR. jobb oldali agyi verőér elzáródott és számos szűkület van egyéb agyi erekben is. 1db10x5mm-es, 5 db 7-8mm-es elhalásokat jelzett, 3 db vérzéses góc. Aztán Neurológia, kielemezték, felírtak pár gyógyszert és irány haza. Szakrendelésre kellett csak mennem, de 1-1.5 havonta. Fejfájás, szédülés,zsibbadások voltak napi rendszerességgel.

2010.08.16.-án este. Megint, hirtelen elszédülés, nyelv lezsibbadás, fejfájás (iszonyatos) bal arc, kéz, láb. Bevittek kocsival a sürgősségire (eszméletvesztés nem társult mellé). 1.5hét infuziós kezelés. Nem írták zárójelentésre mi történt pontosan, csak azt, hogy bal oldalon hypotenzitást jelez, illetve bal arc féltekén átmeneti idegbénulás és eltérés a jobb arc féltekétől. (azóta is érzéketlen, szembetűnő a bal oldali változás, mozgatni tudom, de csökkentebb módon. Ismét haza. 2011.03.16.-án Hasonló tünetekkel ismét kórház sürgősségi. 4nap kezelés. azóta 6havonta rendelnek vissza.

Azóta is Fejfájás, zsibbadás szédülés napi szinten, 30fokos látótér beszűkülés, magas vérnyomás, raynaud-szindróma, tahycard szívműködés, bal oldali gyengülés észlelhető. Nemrégóta, mondatszerkeztési nehézségek, dadogás, memóriazavarok és hirtelen nagy mennyiségű erő elhagyás ez kb 1 mperc alatt. Olyan szinten, hogy volt, hogy 1-2.közt megálltam és csak fogtam a korlátot, ketten segítettek fel a 2.-emeletre nem bírtam mozdulni. Szóval én így éltem meg. Most 34 vagyok, most ismét MR-re küldenek, hogy lehet-e még agyi elhalás.

Leszázalékoláskor III.fokon kaptam 40%-ot :D

2012. jan. 14. 19:35
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
sajnálom nagyon hogy ilyen fiatalon ennyit szenvedtél. Egy társ kell aki melletted áll mindenben és támogat téged, akkor könnyebb átvészelni ezt a betegséget.
2012. jan. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

21:30-as

Társam megvan azóta, átvészeljük.

Csak kíváncsi voltam, akik átestek ezen, hogy élték meg, javultak-e?

2012. jan. 14. 21:52
 7/23 anonim ***** válasza:
Nem semmi... De hogy történhetnek az emberrel ilyesmik ilyen fiatalon?
2012. jan. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Örökletes hajlam is közrejátszott, dohányzás, stressz
2012. jan. 18. 07:39
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
30-on aluli lány vagyok. Sikereim voltam az életben, kitartó, és fejben jó voltam. 5 éve történt. Teljes jobb oldali bénulás. Köszönet a rehabilitációnak hamar lábra álltam. A bénulás elmult, a beszédem jó, kissé akad a nyelvem egyes szavaknál, a lábfejem mikor izgulok, megmakacsolja magát. Olyan vagyok mint egy béna olyankor. Jobb kezes voltam, apró mozdulatokat képtelen vagyok, írni pl. Bal kézre átszoktam. A vállam le van esve egy kicsit. Fejben úgy érzem már nem vagyok az igazi, de lehet h csak ugy érzem mert a rohadt nyelvvizsgát nem tudom megcsinálni. Azota lediplomáztam (köszönve a tanáraim jóindulatának) dolgozom, és probálom a kínos szitukat elkerülni, leplezni a betegséget. Senkinek nem beszélek rola, próbálom elfelejteni, de az izom merevség mindig eszembe juttatják h én más vagyok. Zárkózottabb lettem. Mindig azt érzem h kevesebb vagyok. Nincsennek barátaim, bár erről igazán én tehetek. Le vagyok lassulva, mire beleszolnék egy beszélgetésbe, azóta már a többiek már a második gondolatmenetnél tartanak. Ez van, örülök annak ami van.
2012. febr. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Így van, örülünk annak amink van. Elzáródás miatt kaptad a Stroke-t?
2012. febr. 13. 07:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!