Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért viszketek? (Részletesen...

Miért viszketek? (Részletesen alább. )

Figyelt kérdés
Elég gyakran előfordul, hogy hirtelen elkezdek viszketni különböző pontokban, amely szinte szúró érzésnek tűnik, és roppant módon irritáló, mert tulajdonképpen nem lehet kibírni, hogy ne nyúljak oda. Elsősorban a nyakam, a mellkasom, a hátam (inkább alsóbb része), sőt fejbőröm viszket, de még a kezeim, az ujjam is szoktak ilyenkor; derékon alul, illetve az arcomon nem jellemző. Tapasztalataim szerint akkor jön elő, ha kimelegedek, tehát nagyon rossz érzés, hiszen már akkor is megjelenik, ha pár percet gyalogolok, sőt ha elpirulok, hiszen akkor is kimelegszik egy kicsit az ember. Miután elmúlt jellemzően kb. 1 perc után, előjöhetnek (nem minden esetben fordul elő, különböző – úgymond – súlyosságú lehet az egész) piros foltok, csalánkiütésszerű nyomok a bőrömön utána (jellemzően ez is csak a mellkasomon, esetleg elvétve a hasamon), aztán ezzel együtt néha (ha erősen tört rám a viszketés) csaláncsípésérzés is megjelenik a csalánkiütéssel együtt. Kicsit úgy is tűnik, mintha időszakosan jelenne ez meg, mert pl. a nyár második felében szinte egyáltalán nem fordult elő, de mostanában nagyon gyakori, hihetetlenül közérzetrontó, hogy attól kell félnem, melyik pillanatban jön elő. Voltam már allergiavizsgálaton, gasztroenterológián is, elvileg növényekre, ételekre nem vagyok allergiás, nem is derült ki eddig, mi lehet az oka pontosan. Elvileg kis mértékben kutyaszőrre allergiás vagyok (amikor a karomat megkaparták, és oda felvitték az allergént, akkor derült ki), de kétlem, hogy ez okozna gondot (bár házon kívül van kutyánk, alig érintkezek vele, és mint mondtam, tavaly nyáron hónapokra eltűnt a viszketés). Érdekes, hogy az unokatestvéremnél nagyon hasonló tünetek jelennek meg gyakran, továbbá a testvéremnél is előfordult már enyhén ilyen jellegű viszketés, bár kifejezetten ritkán.
2012. jan. 18. 10:57
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Azóta voltam a bőrgyógyászaton, ahol az illatanyagokra gyanakodtak. Felírtak „mosakodó kenőcsöt”, illetve Cetrizin ratiopharm-ot (antihisztamin), illetve próbáltam kerülni az illatanyagokat (bár teljesen nem sikerült, pl. a mosóporban megmaradt), de több mint egy hónap után sem enyhült a dolog, sőt mintha a viszketés sokkal könnyebben előjönne, kisebb kimelegedésektől. Pozitív irányú változás, hogy nem pirosodik ki a bőröm annyira, nem „foltosodik”, mint azt említettem, de nem vagyok benne biztos, hogy ez a gyógyszertől vagy a fürdéshez/zuhanyzáshoz használt „kenőcstől” van.
2012. febr. 29. 23:09
 2/12 A kérdező kommentje:
A csalánkiütés megjelenése leginkább a mellkasomon, a karjaim hajlatában (felkar és alkar között), illetve a csuklómnál feltűnő.
2012. márc. 2. 14:59
 3/12 anonim ***** válasza:
szerintem nézess egy vércukorszintet meg inzulinterhelést, mert a viszketés a cukorbetegség egyik jele is lehet...
2012. márc. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
11 napja szedek Ataraxot a viszketésre (erre is jó elvileg), de eddig nem érzem hatását, még csak álmos sem vagyok tőle, holott erre sokan panaszkodtak. Tehát tulajdonképpen olyan, mintha nem is szedném, ugyanúgy viszketek. Vajon még nem jött meg a hatása vagy nincs is?
2012. márc. 18. 05:06
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem rég én is annyira viszketem,hogy kibírhatatlan volt.Rossz vissza gondolni rá!Nekem azt mondták,hogy gyógyszer kölcsönös hatása volt,pedig elmúlt és ugyan úgy szedem,mint ezelőtt.Fogalmam sincs mitől alakúlt ki,de egy biztos nagyon kellemetlen ráadásúl,ha fontos helyre megy az ember!
2012. márc. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kb. 2 hét szedése után az Ataraxnak kijelenthető, hogy nem hatott, még csak álmos sem voltam tőle. Szóval abbahagytam, azóta visszamentem a bőrgyógyászhoz, ő felírta a Locoid-ot, amelyet nem szívesen használnék (hormontartalmú), de muszáj, hátha ideiglenes megoldásnak megfelel. Ötlet még mindig nincs, mitől lehet pontosan.
2012. márc. 22. 00:21
 7/12 anonim ***** válasza:
Ugyanezzel a problémával küzdök, én sem tudom hogy mi okozza és mivel lehetne megszüntetni...
2012. ápr. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Bocs, de a leg fontosabb választ figyelmen kívül hagytad.

Vagy én nem vettem észre, hogy reagáltál volna rá, olyan mintha nem is olvastad volna.

2012. ápr. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Jártam bőrgyógyásznál, száraz a bőröm ennyi az egész. Rövid zuhanyzás langyos és nem forró vízben, olajfürdő, testápóló és megszűnik.
2012. ápr. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Dash Rendar válasza:
Hello! Nem tudom aktualis e meg a kerdesed de az en tuneteim 100% ban megeggyeznek a tieiddel. Talaltal azota ra megoldast?
2013. ápr. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!