Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy amikor...

Miért van az, hogy amikor reggel felkelek, kapar a torkom?

Figyelt kérdés

Amikor reggel felkelek, nagyon kapar a torkom/nyelőcsövem, és néhány köhögéssel feljön elég sok váladék. Aztán iszok egy pohár meleg teát, és utána valamivel jobb, de hangom nemigazán van. Aztán délutánra semmi bajom, következő reggel újrakezdődik az egész...


22-23 fok van éjszaka is, nemértem mitől van ez. Csak akkor van ilyen problémám, amikor hideg van kint.


19/F


2012. jan. 18. 17:27
 1/5 anonim válasza:
Nem vagyok orvos,de szerintem több oka is lehet!1:Száraz a szoba levegője,ahol este alszol vagy/és por vagy poratka allergiás vagy,ezt azért írom,mert nekem is volt ilyen bajom és este kellett bevennem 1 tablettát és rendbe is jöttem.Persze a legjobb a gyökerekhez menni és az okot megszüntetni,de ugye a padlószőnyeget nem szedtük fel emiatt.2,Gyomorsav-állítólag van,akinél ebben mutatkozik meg és nem gyomorégésben ez már már a Reflux-hoz közelít. Mindenesetre 1 vérkép és 1 kivizsgálás nem árt,még ha nem is bogyókkal,hanem gyógyhatású készítménnyel gyógyítod utána magad!Párologtass,akár illóolaj nélkül is,de estére jók a nyugtató hatású(citrom,levendula)és baktériumölő,légúttisztító(eukaliptusz,borsmenta,teafa)akár ezek keveréke is!Sok sikert és mielőbbi tünetmentességet!
2012. jan. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az a furcsa, hogy csak akkor van ilyen bajom, amikor hideg van kinn, és kb. 2-3 napig tart, aztán eltűnik... Emiatt kizárnám a száraz levegőt, poratkát, meg gyomorsavat...


Nem tudok rájönni, hogy az éjszaka, fűtőtt szobában, zárt ablaknál, hogyan tud úgy kaparni a torkom reggelre...

2012. jan. 18. 18:01
 3/5 anonim ***** válasza:
éjszakára elég a 18 fok! alvásra nem jó a meleg! az nagyon ki szárítja a torkod!
2012. jan. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kösz a választ! Erre nem is gondoltam, hogy kiszáradna...


Azthittem, hogy az lehet baj, hogy lefekvés előtt alaposan kiszellőztetek, és amig vissza nem melegszik a szoba, addig szívok hideg levegőt...

2012. jan. 20. 17:31
 5/5 anonim válasza:
Amíg újra felmelegszik a szoba,addig ha lehetséges menj olyan helyiségbe,ahol nem hideg a levegő,ahol épp nem szellőztetsz,mondjuk a konyhába,mert lehet,hogy a hirtelen hideget érzékeli a torkod és ezért van gondod?!
2012. jan. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!