Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Létezik, hogy valaki 38...

Létezik, hogy valaki 38 évesen klimaxoljon? Gyerek nincs.

Figyelt kérdés
2009. máj. 27. 12:47
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Nem túl gyakori, de előfordulhat korai klimax.
2009. máj. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Nem valószínű. Inkább vizsgáltasd ki magad, ha nincs gyereked, akkor a különböző gyulladásos, daganatos betegségeknek is nagyobb a veszélye.
2009. máj. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem nagyon jellemző, de nagyon nagyon ritka esetben előfordulhat. Ha arra célzol, hogy elmaradt a menstruációd, az számos más dologtól lehet. Pl. valamilyen betegséged van, komoly evészavarban szenvedsz (pl. anorexia), stresszelsz, valami nagyon megváltozott az életedben pl. elkezdtél erőn felül edzeni. Valóban igaz az, hogy akinek nincs gyereke, nagyobb a méhnyakrák kockázata is. Ezzel nem azt mondom, hogy neked az van, de nagyobb rá az esélyed. A helyedben elmennék kivizsgálásra.
2009. máj. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 42 leszek, nekem sincs gyerekem, és enyhe vérzészavarral a nőgyógyászom azonnal egészségügyi kaparásra küldött. Megjegyezte, hogy lehet a korom miatt, vagy hormonális zavarból adódóan, de ebben a korban az első ilyenkor a küret szövettan céljából. Hát, nem nyugodtam meg, most várom az eredményt.
2009. máj. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nagyon ritka, de létezik. Az ismerősi körömben is van egy nő, aki még korábban mint 38, és orvos állapította meg, szóval nem öndiagnózis. Neki van egy kamasz lánya, tehát még ez sem kizáró ok.
2009. máj. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát, anorexiás az nem vagyok, és olyan lusta vagyok, mint az állat. Saoha nem sportoltam. Kaparáson voltam 2 évvel ezelőtt, és utána kaptam vmi hormon gyógyszert (Proverat). Aztán eltelt kis idő és megint kimarad. Évente 2 alkalommal menstruálok. Most ez már így marad??Járok dokihoz, csak most szabin van. Elkeserítene, ha ez már klimax volna....
2009. máj. 27. 13:16
 7/8 A kérdező kommentje:
A 4. válaszolónak, pedig drukkolok, hogy ne legyen semmi gond a szövetannal!!
2009. máj. 27. 13:17
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Köszi! Egyébként nekem nem kimaradt, hanem elmúlni nem akart, de eddig még csak másodszorra fordult elő ilyen. Ezért nem is gondoltam komolyabb dologra, de a doki megijesztett.

Azért, a 38 évet én még korainak tartom a klimaxhoz.

2009. máj. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!