Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik megélhetési gyerek...

Létezik megélhetési gyerek vállalás?

Figyelt kérdés
Gondolok arra hogy van-e olyan amikor a juttatások miatt kell elsősorban a gyerek. Ezen kívül lehetséges hogy valaki azért szül gyereket, mert nincs munkája és így 3 évig megoldódnak ez irányú gondjai? Léteznek ezek? Ha igen akkor ez nem számít önzőségnek? (tehát hogy a gyereket használják fel anyagi okok megoldásához? Tudom sokba kerül a gyerek nevelése, de vajon ha semmilyen juttatást nem kapnának a gyerekesek, akkor vajon kevesebb gyerek születne?)
2011. okt. 12. 17:15
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
88%

ha egy forint juttatást sem kapnék a gyerekemre én akkor is szültem volna, mert nekem így teljes a család.

de szerintem ilyen megélhetési gyerekvállalás nincs, hisz annyit nem kap az embert hogy abból ő is és a gyerek is megéljen

2011. okt. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
94%
Sok roma pl ugyanezt csinálja, csak kicsit túlzásba esnek :)Egyébként pedig, ha akarsz is gyereket, és emiatt mondjuk előbbre hozod a babaproject-et, akkor sztem nem gáz. Viszont ha amúgy nem is akartál volna soha és nem szereted a gyerekeket, hát akkor igen, önző dolog.
2011. okt. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
Ismerősöm jóval túl a 4. x-en azért vállalta a 3. gyerekét mert félt hogy kirúgják a munkahelyéről, így 3 gyerekkel otthon marad főállású anyaként.
2011. okt. 12. 17:23
 4/41 anonim ***** válasza:
83%
szóval 3 gyerekkel könnyebb lesz bevétel nélkül?mintha csak 2 gyereke lenne és talán könnyebb lenne anyagilag is?Szerintem amit egy anya a gyerek anya után kap az még nagyon nem minden.Hisz az anyának is megkell élnie vhogy vannak számlák stb.és a gyerek...sztem majdhogynem a 3szorosa kéne a családinak hogy mindenre jusson.Szerintem irtó butaság azt feltételezni hogy vki azt gondolja csak a csládiból meg lehet élni.vagy nagyon naiv vagy elvetemült.
2011. okt. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
86%
az első baba születése után tudtam,hogy nem fogok tudni vissza menni dolgozni,ezért hogy újra kaphassak gyást/gyedet úgy terveztük be a 2.-at,hogy még a gyesbe szülessen.DE mi mindenképpen szerettünk volna még egy babát,és nem csak ezért szültem!!!
2011. okt. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
92%
Férjem munkahelyén volt egy nő, aki főállásu anyaságiról (vagy micsoda pontosan) ment vissza dolgozni. És egész nap azon kesergett, hogy a fizetése kevesebb, mint az anyaságija volt. Állitólag 150 ezret kapott míg otthon volt, a fizetése meg 70 ezer volt. Ha ez valóban így volt, elképzelhetőnek tartom a megélhetési gyermekvállalást.
2011. okt. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
84%
Hát erős túlzással,de létezik a szocpol...Amihez köthető,hogy X éven belül 1 v több gyermeknek kell születnie...Van rokonom,aki majdnem ráfázott erre,aztán egymásután született 3 gyermek(évekig próbálkoztak előtte sikertelenül!),s mivel családot terveztek,kellett a kölcsön a nagyobb lakásra!
2011. okt. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
52%
A gyest pedig ha jól tudom márcsak maximum 80ezer ft/hó lehet,még akkor is ha az anyuka előtte 5évig 300kilót keresett nettóban...
2011. okt. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%

Előzőnek az a gyed amiről te beszélsz és létezik megélhetési szülés. Addig el sem hittem míg egy kisvárosba nem költöztem. Itt mikor kijelentettem, hogy bár 3 gyereket akarunk, de utána húzok vissza a melóhelyemre.

1 csodálkozás: van melóhelyem

2 csodálkozás: ez a marha melózni akar?!

Nehogy azt higgyétek, hogy ezek az emberek jó autóval furikáznak vagy bármi. Éppen kinyögik a hitelüket (ha van), csóróskodnak, nyomorognak. És a kedvenc kijelentésem: Nem tudom mit kellene csinálni, hogy többet keressünk! Mondta ezt egy olyan aki soha életében nem dolgozott.

Nem romákról van szó, hófehér magyarokról.

2011. okt. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
95%

Utolsó előtti! A gyed, amiről beszélsz, az a korábbi kereset függvénye, és maximalizálva van, de közel sem kell 5 évig 300.000 FDt, főleg nettó. A gyednél az elmúlt 2 év számít, illetve nem kell extra kereset sem:


A gyermekgondozási díj összege a napi átlagkereset 70%-a, melynek felső határát, a mindenkori minimálbér kétszeresének 70%-ában határozták meg. 2008-ban ez az összeg: bruttó 96.600.- Ft.


A gyes, amit írtál, azt mindenki kapja, ha nincs/nem volt munkaviszonya, az 28.000 Ft körül van.

2011. okt. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!