Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit egyek-igyak, ami lúgosít?

Mit egyek-igyak, ami lúgosít?

Figyelt kérdés
Árat és "beszerzési" helyet is írjatok légyszi.
2012. jan. 21. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:

van lúgosító tea. nemtom hány ft. gyógynövényboltokban kapható. az eladótól kérdezd, biztos tudja.

de vannak ott ph semleges vízek is... az is erre való.

2012. jan. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem kell itt semmi különleges lúgosító hókuszpókusz. Zöldségeket kell enni elsősorban, és vissza kell fogni a húst, a cukrot, a lisztes árut (ebben a sorrendben). Minden zöldség lúgosító hatású, egyesek erősen, mások közepesen. A gyümölcsök többsége kisebb mértékben lúgosít, egyesek kis mértékben savasítanak. Kiemelhető a citrom, ami bár sav, lúggá bomlik le, így lúgosít. A neten utána lehet nézni konkrétan az egyes ételek lúgosító vagy savasító hatásának, bár a források nem mindenben egységesek. De az általános elv az, amit az elején írtam.
2012. jan. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az elmúlt hónapban egyáltalán nem ettem csokit, bár imádom, egészségesebben táplálkozom, sokkal több gyümölcsöt eszek, bár előtte is mindig ettem. És mégis kevésnek érzem. Tudom, hogy az ésszerű táplálkozás az első, de az most kevés. De azért köszi a kioktatást.
2012. jan. 21. 19:04
 4/6 anonim ***** válasza:
Mit érzel kevésnek, és mihez képest? Mennyi volt például a vizelet ph-ád volt? Egyébként én tényleg csak a zöldségeket tudom ajánlani: cékla, spenót, spárga, káposztafélék, kelbimbó, ami van. Egy példa: Csinálhatsz finom lúgosító italt úgy, hogy egy kis vízzel leturmixolsz egy céklát, egy sárgarépát és egy almát. Ennél jobb, hatásosabb és természetesebb nem kell. Mi a bajod ezzel? Az, hogy túl olcsó? Aztán lehet hasonlót csinálni spenóttal, salátával, bármivel. Ha meg ez is bonyolult, akkor csak ott van egy citrom leve vízben oldva.
2012. jan. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vannak olyan növények is, amik bioboltban kaphatók jó drágán. Ha valami különlegeset szeretnél, akkor rajta.
2012. jan. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

kopjatok már le erről a bioboltban megveszem a drága szutyok csodatablettákat, ennyire szerencsétlenek nem lehettek! Attól még ugyanúgy egészségtelenül fogtok kajálni, ez nem esik le?!


húzzatok ki a piacra és vegyétek a zöldeket (nem gyümölcs)! de fagyasztva sem rossz!

De ezt már elmondták 500-szor, de aki azt akarja hallani, hogy vegyél ilyen-olyan tablettát, az úgysem érti meg :)

2012. febr. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!