Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hatásos gyógymód a benőtt...

NaPe kérdése:

Hatásos gyógymód a benőtt körömre? (orvoshoz még nem akarok menni)

Figyelt kérdés
kb. 1 hete be van gyulladva a nagylábujjam.betadinnal kezelem, vagy még octenisept spray-vel fújom.már nem is fáj csak néha ha megnyomom a benőtt részt.a pirosság ellen mit lehet tenni? (ha semmi nem válik be 1 héten belül elmegyek a sebészetre) 15/L

2012. jan. 22. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól, hogy a gyulladás lemegy, még nem szűnik meg a körömbenövés, tehát újra és újra begyulladhat (és be is fog). Ha orvoshoz nem akarsz menni, a gyógypedikűrös is rendbeteszi (ha van aki finanszírozza.
2012. jan. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
kb. mennyibe kerül a pedikűrös? (amugy már próbáltam kivágni csak nagyon hülyén vágtam le:()
2012. jan. 22. 16:32
 3/7 Coney ***** válasza:
A gyulladásra, meg ha fáj, nagyon jó, ha langyos- sós vízben áztatod. Ezt egy sebész javasolta öcsémnek, mert rendszeresen begyullad a lábujjánál a bőr. De szerintem is menj el pedikűröshöz, mert az áztatástól a benövés nem tűnik el, csak csökkenti a gyulladást.
2012. jan. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi:) kipróbálom:) meg anyum is mondott valami dunszt kötést gyhogy azt is megcsinálom lefekvés elött:))
2012. jan. 22. 18:59
 5/7 anonim ***** válasza:

Ebben a cikkben találsz nagyon hasznos ötletet a dunsztkötéshez, de a teljes cikk figyelemre méltó.

[link]

Azt továbbra is fenntartom, hogy ez csak tüneti kezelés.

A gyógypedikűr nem tudom mennyibe kerül, de azért van a NET, hogy legyen hol utánanézni.

2012. jan. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:)
2012. jan. 22. 20:11
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem kell elsőre orvoshoz futni, ne akard, hogy egy benövés miatt leszedjék a körmöd. Menj el pedikűröshöz, azért nem fog sokat kérni, hogy csak a benőtt körmödet rendbe hozza. Neten utána tudsz nézni a lakóhelyed környékén/közelében dolgozó körmösökről. Sok weboldalon van árlista is. Vagy pedilap.hu (itt csak pedisek vannak), vagy pedig nails.hu (itt körmösök, de rengeteg pedis van köztük. Nyugodtan írj nekik levelet, vagy hívd fel, akit kinéztél, és kérdezd meg tőle. Ne várj vele még egy hétig, mert még jobban fogsz szenvedni.

Ha a pedikűrös bevált, akkor akár járhatsz is hozzá a későbbiekben, ha ennyire hajlamos a benövésre a körmöd.

2012. jan. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!