Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Melyik a legerősebb altató...

Melyik a legerősebb altató ami a gyógyszertárakban kapható?

Figyelt kérdés

Melyek a vény és vény nélkül kaphatóak? Melyiket írhatja fel a körzeti?

Alkalmanként kéne, mert néha előjönnek olyan mértékű alvásproblémák amivel nem tudok megbirkózni. Helexet írt fel a körzetim, de semmit nem ért a 3. nap után. Házi praktikák, mézes tej és különböző gyógyteák se érnek semmit sem. Dokinál voltam a problémával, de nem igazán foglalkozott vele. Egyik sem.

23/N


2012. jan. 24. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Az altatók vénykötelesek, háziorvos felírhatja őket.

Az alprazolam (amit szedtél) elég erősnek számított, ennél erősebb szereket (brotizolam, zopiclon, esopiclon) nem nagyon írnak fel.

2012. jan. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2012. jan. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az alprazolam nem altató, hanem szorongásoldó, persze ezel megkönnyíti az elalvást. Erősebb altatók pl. a gerodorm, dormicum, hypnogen és társai, de mind csak receptre kaphatóak.
2012. jan. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
96%
Én kaptam dormicum 15mg -os altatót, mert napokat virrasztottam annyira nem tudtam aludni. Nekem nem használt. Este 9 kor bevettem, hajnal 1-kor még mindig ébren voltam. 100kg-os vagyok. valaki azt mondta, lehet hogy egy tabletta kevés volt.
2012. febr. 10. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
rozmaring tea v ha olyan mákgubót tudsz szerezni a vajdaságba ami még nem alkaloidkezelt akkor a gubójából teát főz egyszerre kettő gubóbol kétlitert főz. hét naponta két decit igyál meg ha nem használ 5 naponta de nem vagyok orvos úgy hogy csak saját felelőségre
2014. ápr. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Bocs, de az itt írt mákteát nem javaslom. Több olyan anyag van benne, ami igen megterheli a májat. Keress szakembert, pl. pszichiátert, de a körzeti doki is be tud utalni pl. ideggondozóba. Van, hogy egy gyógyszeres kúra segít visszaállítani a jó alvásritmust, de ha ez többször is jelentkezik, akkor gyógyszerek helyett fordulj pl. egy pszichológushoz.
2015. nov. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Mindent próbáltam. A 15 mg-s Dormicum másfél óra alvást biztosít. ☹️

Nem tudnak velem semmit kezdeni a dokik: háziorvos, pszichiáter...

2021. febr. 26. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!