Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alacsony koleszterinből lehet...

Alacsony koleszterinből lehet valami probléma?

Figyelt kérdés
Ma lett meg a vérvizsgálatom eredménye. A koleszterinem 2,33 (a másik két koleszterin viszont normális: a HDL koleszterinem 1,7 az LDL koleszterin pedig 0,44) 24F vagyok 179cm és 62kg.

2012. jan. 26. 23:37
 1/2 anonim ***** válasza:

"A vér koleszterinszintje akut betegségek, közvetlenül szívinfarktus vagy stresszfolyamat (pl. műtét vagy közlekedési baleset) után időlegesen alacsony. Bármilyen betegséget követően legalább 6 hetet kell várni, és csak ezt követően érdemes elvégezni a koleszterinszint meghatározását."


"Nem tisztázott, hogy a nagyon alacsony koleszterinszint ártalmas-e. Különböző betegségeknél, pl. rák, májbetegségek, vagy alultápláltság gyakran mérhetők alacsony (2,59 mmol/l alatti) értékek. Nem bizonyított, hogy az alacsony koleszterinszint lenne az oka ezeknek a betegségeknek."



[link]

2012. jan. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm ezt a választ. Betegségem és műtétem nem volt. Az orvos azt mondta, hogy betudható a dolog annak, hogy vékony alkat vagyok én meg elfelejtettem megkérdezni tőle hogy lehet e valami negatív következménye ennek és hogy hogyan tudnék tenni ellene.
2012. jan. 30. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!