Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aranyér probléma. Tudnál...

Aranyér probléma. Tudnál segíteni?

Figyelt kérdés

Aranyerem van, amit kenőcsökkel és kúpokkal kezeltem eddig, de nem múlik el. Fáj és zavaró is. A háziorvos azt mondta, hogy az aranyér soha nem múlik el, csak kezelni lehet. Ez eléggé elszomorított, viszont van egy ismerősöm,akinek elmúlt egy kúptól.Kipróbáltam én is, de semmi. Már gondolkozom a műtéten,de úgy hallottam, nem 100% a siker, mert lehet hogy újra elő fog jönni.

Van valakinek tapasztalata? Kinek mi segített, ha segített valami? Eléggé elszomorít a helyzet, tini lány létemre :(


2012. jan. 8. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Tudom mit érzel. Nekem jó volt a Hemoclin gel. Meg sok krémet és kúpot kipróbáltam. De csak ideiglenes megoldás volt.

Most úgy néz ki jól vagyok. De bevallom székletlágyítót szedek,csak így tudtam elérni, hogy begyógyuljon. Mert mindig újra és újra kirepedt, már utóbb nagyon de nagyon fájt. Tudom sokan nem ajánlják a székletlágyítót, mert rá lehet szokni. De nekem csak ez segített. Még használok kúpot, hogy erősödjön a bél, aztán fokozatosan megpróbálok leállni a székletlágyítóval.

Ajánlom ezt neked is. Ügyelj a napi sok folyadékra, rostos étrendre, mozgásra. Gyógyulj meg!

2012. jan. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az orvosnak igaza van, teljesen nem múlik el, de tünetmentes lehet. (Az ismerösödnek sem múlt el, csak nem jön elö és nem fáj.)

Az aranyér lényegében viszértágulat, csak a végbélben. Ha az okot nem szünteted meg, akkor nem fog javulni. A legtöbb esetben a túl kemény széklet illetve a túlm sok erölködés hozza ki. Ezért fontos az, hogy elegendö rostot fogyassz, mert attól közepesen puha lesz a székleted. A hasmenés szintét nem tesz jót, ezért hashajtókat nem célszerü használni.

A megfelelö étrend mellett szükséges az elegendö mozgás (föként gyaloglás) is.

Van, akinél bizonyos ételek fokozzák a tüneteket, de ez igen egyéni lehet, a keményebb sajtoktól a csokin keresztül bizonyos gyümölcsölig - ezt figyelni kell és ami árt, abból csak keveset fogyasztani. A felfázás (hideg helyen ülés, túl vékony ruhaféle - miniszoknya, vékony bugyi - hidegben) illetve egyeseknél az idegesség is fokozza a tüneteket.

Ha gondolod, irj privát üzenetet, ott részletesebben tudon erröl beszélni.

2012. jan. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a válaszokat. Másodszor pedig, nem olyan nagyon kemény a székletem, hogy vérezzek, vagy kirepedjek és előjöjjön az aranyér, ezért sem értem hogy akkor mi a probléma. Próbálok figyelni a táplálkozásra, pl. minél kevesebb kenyeret eszek, a székletem miatt. Egy nap csak két szeletet, amit iskolában eszek meg. Viszont elég nehéz választékos étrendet kialakítani, mert tejérzékeny vagyok :/ Aaahj összejött minden. Most olvasok a műtét után... az igazat megvallva nem nagyon félek a fájdalomtól,de az hogy az aranyérbe adják az érzéstelenítő injekciót, valljuk be,kiakasztott. Köszönöm a jó tanácsokat mégegyszer.
2012. jan. 8. 20:52
 4/5 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok. Én sem hasmenést csinálok magamnak a székletlágyítóval.


az hogy kevesebb kenyeret eszel még nem elég, egyél gyümölcsöt, igyál sokat.


És még eszembe jutott, hogy én szedtem cseppeket, amik erősítik az erek falát. Lehet ez is segített nekem. Nem Magy.orsz.-on élek, így nem is tudom az ottani gyógyszer nevét. De patikában biztos segítenek vagy ajánlanak valamit. Nekem doki javasolta ezt a vénák erősítésére való cseppeket.

2012. jan. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kúp és kamillás fürdő is segített nekem, meg kenőcs.
2012. jan. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!