Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » CT vizsgálat során, ha az...

CT vizsgálat során, ha az egyént betolják abba a bizonyos szerkezetbe egész testével, akkor a nagyobb darab, túlsúlyos emberek is beférnek?

Figyelt kérdés
Buta kérdés, de tényleg érdekel, mert lesz egy ilyen vizsgálatom, és túlsúlyos vagyok...:S

2012. jan. 28. 23:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom mennyire vagy túlsúlyos,ha ilyen extrém módon(200-300 kg-s emberekről is láttam már tv műsort) gondolom akkor is megoldják valahogy...én most voltam CT-n kb. 2 hete,és kb.80 kg vagyok 171 cm re,tehát nekem is van egy jó kis túlsúlyom,de nekem ez fel se merült...megcsinálták a koponyámról és a hasamról is a felvételeket,kb.10 perc volt az egész,kontrasztanyagot pedig nem kaptam...
2012. jan. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy kellene tartani ettől, hacsak nem vagy extrém módon túlsúlyos (150-200kg felett). Egy átlagos asztal ugyanis kb. ennyit bír el.Egyébként CT-nként változó lehet az érték mekkora ember fér bele. A legnagyobbak a Sebészeti CT-k szoktak lenni (itt a nyílás kb. 80-85 cm átmérőjű). Így is előfordul néha hogy nem fér bele a páciens, de ez meglehetősen ritka.
2012. jan. 29. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!