Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pajzsmirigy alulműködés...

Pajzsmirigy alulműködés alakulhat ki fogamzásgátlótól?

Figyelt kérdés

Már szedtem egy hete a fogamzásgátlót, amikor elmentem vérvizsgálatra - a nődoki nem szólt róla, hogy kéne, szóval egy másikhoz mentem utólag, mikor rájöttem, hogy fontos - és a házi orvosom megvizsgáltatta a tsh-t is olyan miért ne alapon, így kiderült, hogy alulműködésem van.

Semmiféle tünetem nem volt, ami amúgy erre utalt volna, tök jól vagyok, amíg 4 hónapot várnom kellett a pajzsmirigyes dokihoz, addig se volt semmi bajom, pedig gyógyszert se szedtem, csak mikor hozzá eljutottam, ő írt fel letroxot.

Ez tart kb már fél éve, és marhára unom a gyógyszerszedést, mivel semmit nem találtak, ami okozhatta, semmiféle megnagyobbodás, semmi, csak úgy "lett" és igazából még tüneteim sincsenek. A doki szerint nincs köze a fogamzásgátlóhoz, de a gyógyszer papírja szerint befolyásolhatja.

Szerintetek okozhatta a fogamzásgátló? Ha abbahagynám a szedését elmúlna az alulműködés is?


2012. jan. 30. 12:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Igen, de ha nics is tüneted, felesleges magadat gyógyszerrel tömni! Amúgy meg nem is szabadna fogamzásgátlót szedni hormonproblémák esetén! Kérdezz csak meg egy endokrinológust!
2012. jan. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Jól van, kérlek írd le, hogy 20 évesen milyen olyan nem hormonális fogamzásgátló van, ami nem óvszer és egyéb latex anyagos eszköz, és legalább olyan jó mint ezek?

Komolyan érdekel, mert én semmit nem találtam, pedig elhiheted, hogy nagyon kerestem.

2012. jan. 30. 13:38
 13/19 anonim ***** válasza:

A véleményeddel egyedül annyi a baj, hogy nem hiteles. Kiegészítőnek mind szép és jó amit linkeltél, de nem mindenkinek elegendő, és mivel a levotiroxinnak nincsenek mellékhatásai felesleges is ez a nagy ellenkampány.

Súlyosabb esetekben pszichózis és kóma is kialakulhat, elég nyilvánvaló, hogy ott radikálisabb beavatkozás kell mitn egy kis alga.

2012. jan. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem, ez volt az első kérdésem, és utána még legalább ötször megkérdeztem, azt mondta nem gond, mert a fogamzásgátló nem befolyásolja ezt.
2012. jan. 30. 13:40
 15/19 anonim ***** válasza:
Én még hallottam a minispirálról. Azt nem szült nők esetére tervezték. Kérdezz meg egy jó nőgyógyászt róla! Rem tudtam segíteni!;)
2012. jan. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Rendben, úgyis kell mennem rákszűrésre, meg fogom kérdezni. :)
2012. jan. 30. 13:43
 17/19 anonim ***** válasza:
Hát pedig nekem is egy kicsit alulműködött! (Megjegyzem épphogy) És már így mondta az endokrinológusom, hogy ne szedjek, mert a saját hormonműködésemet kellene inkább serkenteni! Mert a gyógyszerhez csak hozzá szokik a szervezet, és aztán meg nem termeli a sajátjait! Akkor meg megint ott találod magad a mélyponton! Persze nem muszáj nekem hinni...Én leírtam a véleményem és ennyi, a többi a ti dolgotok hogy alakítjátok a dolgokat.
2012. jan. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

92%-os: Azért a Hashimotot ne keverjük már ide. A egy spec típusa az alulműködésnek, de arról szó sem volt, hogy a kérdezőnek az lenne.


A fogamzásgátlók megemelik a pajzsmirigyhormon kötő fehérje szintjét a vérben. Biológiai szempontból pedig csak az a hormon jó, ami nincsen kötött állapotban. Ergo ha több fehérje van ami megköti, akkor kevesebb lesz a szabad, biológiailag aktív hormon.


Tehát tulajdonképpen ilyen módon látszólagos pajzsmirigy alulműködést okozhat a fogamzásgátló.


Szerintem hagyd abba a tablettát, és nézd meg hogy alakul a hormonszinted.

2012. jan. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 kirgizkecske válasza:
Nem mondok semmi biztosat,mivel nem ismerem a teljes törtènetedet. A sajàtom az,h szedtem fogamzàsgàtlót ès egy èv szedès utàn megàllapítottak egy pajzsmirigy alulműködèst. Kaptam letroxot èn is,de rosszul voltam,ha beszedtem,hevesen dobogott a szìvem,remegtem.Egy ideig kissebb adagot szedtem az előirtnàl,de mivel úgy nem èreztem hatàsàt, se jót,se rosszat így elhagytam.Több mint fèl ève nem szedek semmit pajzsmirigyre ès a pàr hèttel ezelötti vèrvètel alapjàn nem is kell,mert jó lett a tsh.Uh akàr lehet is összefüggès
2014. okt. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!