Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha a T3 pajzsmirigy hormonom...

Ha a T3 pajzsmirigy hormonom a referencia érték ALATT van, kevesebb, mint lenni kellene, akkor Túlműködésem, vagy Alulműködésem van?

Figyelt kérdés

2011. nov. 18. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:
alulműködésed van. Hízást okoz.
2011. nov. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

45 kg vagyok! :D

170 centisen, 24 évesen. Nem mondhatnám, hogy híztam. 14 évesen több kg voltam.

2011. nov. 18. 21:01
 3/7 anonim ***** válasza:
58%

Pont fordítva! Az alacsony hormonszint jelent túlműködést, a magas szint jelentene alulműködést.


Neked túlműködésed van...ezért lehetsz ennyire sovány. Gondolom, adnak majd rá gyógyszert, és akkor tudsz majd hízni!

2011. nov. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem. Szedem a gyógyszert minden nap(Euthyrox 50, Jodid 200).
2011. nov. 18. 21:07
 5/7 A kérdező kommentje:

Az nem lehet, hogy azért nem jó az értékem, mert túl sok nekem az 50mg-os Euthyrox?

Csaknem fogják már a gyógyszer adagomat növelni?! Egyrészt a súlyom miatt is sok lenne a 100as, másrészt azt már szedtem és panaszok jelentkeztek.

2011. nov. 18. 21:18
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez ennél sokkal bonyolultabb.

A TSHnál van negatív visszacsatolás, ha az az értéked magas, a T3, T4ed alacsony, akkor az bizony alulműködés.

De mivel gyógyszert kapsz így gondolom több értéked is van, illetve diagnózisod, könnyebb lenne, ha azt írnád le, de igazából az endokrinológusnak igazán kéne tájékoztatnia erről...

Ha megnézed a Jodid 200 betegtájékoztatóját azt nem is szabad szedni túlműködésben.

A legjobb valószínű az lenne, ha nem csak a pajzsmirigy hormonjaid néznék meg.

2011. nov. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A többi értékem jó, azért is nem említettem, csak a T3 kevés (TSH 1,870; T4 16,56; T3 2,86).

Ugyanekkor megnézettek akkor mást is :-)

4 csillagot kaptam: MCV magas; Vvt süllyedés magas; HDL direkt magas; BLO magas) - de meg voltam fázva, és a női bajom is meg volt. (A menstruációm két hétig tartott, előtte pedig 3 hetet késett)


Az orvosok szeretik minél hamarabb letudni a betegeket...

Tavaly nyáron egyszer, kontroll után 3 hónappal visszamentem, mert úgy éreztem nem minden stimmel a strumámmal. Enyhén szólva lebasszintott, hogy minek mentem vissza, mindent rendben érez... Azóta nem voltam. (bal lebenyben 20mm-es isoechogén göb)

Diagnózis: Beavatkozás utáni pajzsmirigy elégtelenség; Műtéti kezelés után lévő személy.

2011. nov. 18. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!