Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pajzsmirigy alulműködés...

Pajzsmirigy alulműködés alakulhat ki fogamzásgátlótól?

Figyelt kérdés

Már szedtem egy hete a fogamzásgátlót, amikor elmentem vérvizsgálatra - a nődoki nem szólt róla, hogy kéne, szóval egy másikhoz mentem utólag, mikor rájöttem, hogy fontos - és a házi orvosom megvizsgáltatta a tsh-t is olyan miért ne alapon, így kiderült, hogy alulműködésem van.

Semmiféle tünetem nem volt, ami amúgy erre utalt volna, tök jól vagyok, amíg 4 hónapot várnom kellett a pajzsmirigyes dokihoz, addig se volt semmi bajom, pedig gyógyszert se szedtem, csak mikor hozzá eljutottam, ő írt fel letroxot.

Ez tart kb már fél éve, és marhára unom a gyógyszerszedést, mivel semmit nem találtak, ami okozhatta, semmiféle megnagyobbodás, semmi, csak úgy "lett" és igazából még tüneteim sincsenek. A doki szerint nincs köze a fogamzásgátlóhoz, de a gyógyszer papírja szerint befolyásolhatja.

Szerintetek okozhatta a fogamzásgátló? Ha abbahagynám a szedését elmúlna az alulműködés is?


2012. jan. 30. 12:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Igen okozhatja! Mivel a saját hormonjaid helyett átveszik ezek a "műhormonok" az irányítást. A fogamzásgátló kis mértékben sűríti is a vért így lassabb lesz minden, a hormonháztartásodat is megváltoztatja. Ezért sem szabad szedniük akik hajlamosak az érrendszeri betegségekre. Szerintem mielőtt hagyd abba és ne is szedj újra gyógyszert ha jót akarsz magadnak. Mindegyik ismerősöm azt mondta h azóta szedtek fel plusz kilókat mióta szedik a gyógyszert, és ez nem csak esztétikailag hat, hanem a szervezetedre is rossz hatással van. Ahogy mondtad a pajzsmirigy alulműködésnél kezdődik minden baj, utána a plussz kilók és a többi...
2012. jan. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Nem és nem és nem.

Nem a gyógyszertől működik alul, ha abbahagynád se javulna, és soha nem hagyhatod abba a pajzsmirigyhormon szedését.

A Hashimoto autoimmun eredetű, kvázi a saját immunrendszered megtámadja a pajzsmirigyed és amiatt sorvad.

2012. jan. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
25%
Legelső vagyok! Én amondó vagyok, hogy amíg lehet az ember ne tömje magát gyógyszerekkel, csak ha már tényleg nagyon muszáj. Hidd el csak többet árt mint használ. Ezt egyéb természetes úton is rendbe lehet hozni. Például egészséges életmóddal és tornával. A torna tipikusan serkenti a pajzsmirigy működést! Nem kell egyből mesterségesen befolyásolni a szervezetedet, mert tényleg nem tesz jót. Fogamzásgátlót én nagyon ellenzem! olyan sok rossz dolgot hallottam és tudok róla! Nem éri meg szedni, ez egészség a legfontosabb, vigyázz rá.Én tényleg csak jót akarok neked!:)
2012. jan. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Kedves első, érdekes, mert pajzsirigy alulműködésem van, így elég sokat tudok erről, és éppenséggel eddig egyetlen olyan nap volt, mikor nem tudtam beszedni a Letroxom, és azt hittem meghalok olyan fejfájásom volt...

Azzal egyetértek, hogy ne szedjen fogamzásgátlót, de csak az mondhat olyan grandiózus baromságokat, hogy hagyja abba a Letroxot, akinek fongja sincs arról, hogy milyen ez. Illetve arról sem, hogy a Letrox pontosan ugyanaz, amit az egészséges emberek szervezete termel, jól beállítva semmi mellékhatása sincsen, pont, hogy a szedésével válik valaki egészségessé!

Erről a sport serkenti a T3 és T4 szintet azoknál, akiknél pajzsmirigysorvadás figyelhető meg linkelhetnél nekem egy cikket...

2012. jan. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

A pajzsmirigy gyógyszer nem mesterséges anyag, egyébként kb amióta tudok járni sportolok, szóval nem hiszem, hogyha most nekiállnék még ezen kívül is tornázni, az úgy marha sokat számítana... Egyébként sem élek károsan, nem dohányzom-iszom, nem eszek - najó nagyritkán :D - junk foodot, az életmódom egészséges, nem is szoktam beteg lenni.


A fogamzásgátlót meg azért kezdtem el szedni, mert párom allergiás az óvszerre én pedig fiatal vagyok (20 éves), és így spirált vagy hasonlót nem tudok használni, más érdemleges fogamzásgátló ami ennyire biztos lenne, nincs.

Én se rajongok érte, de mit csináljak?


Lehet keresek valami nagyon nagy neves dokit és megvizsgáltatom vele magam. Ketten ugyanis elég mást írtatok. Azért köszi. :)

2012. jan. 30. 13:15
 6/19 A kérdező kommentje:
4. válaszoló, de nekem akkor sincs semmi bajom, ha neadjisten véletlenül elfelejtem bevenni a gyógyszert. Ezért gondoltam, hogy esetleg kiváltotta, mert abszolút semmi tünetem nincs, ami ilyen "pajzsmirigyes". Legalábbis amiket a doki végigkérdezett nem nagyon volt.
2012. jan. 30. 13:19
 7/19 anonim ***** válasza:

[link]


Tessék itt van a link. Olvassátok el. A végén van az a rész ami fontos! Remélem tudtam segíteni!;)

2012. jan. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Ha nagy nevű orvost szeretnél keresd fel Prof. Dr. Szabolcs Istvánt, de igazából ha jó az endokrinológusod felesleges. És nézz körbe hipofízis.hun, de nem a levegőbe beszélek, ugyanabban a cipőben járunk...:/
2012. jan. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Érdekes, nekem az jött le a cikkből, hogy van, aki kénytelen szedni rá hormont...

"Még ha olyan fokú is a pajzsmirigy alulműködése, hogy kénytelenek vagyunk a szükséges hormonokat gyógyszeres úton pótolni"

"A tudomány mai állása szerint ez a betegség is gyógyíthatatlan, de a hormonok folyamatos pótlásával tünet mentes lehet a beteg.

Megelőzésben és az ENYHÉBB fokú megbetegedések kezelésében azonban szerepet kaphat a megfelelő diéta és a gyógynövényes kezelések alkalmazása is."

2012. jan. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Ahogy gondolod...én csak leírtam a saját véleményem erről a dologról. Amúgy én biztos nem szednék fogamzásgátlót egy pasi miatt sem! Máshogy is meg lehet ezt oldani és akkor még az egészséged is megmaradna!

Amúgy én is 20 vagyok:)

2012. jan. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!