Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A melanómából mennyi az...

A melanómából mennyi az esély, hogy kigyógyul a beteg?

Figyelt kérdés
Nagybáttyám hátáról nemrég szedtek le sebészi úton egy csúnyán kinéző "anyajegyet". Többször vérzett, rondán nézett ki, ezután kereste fel a nagynéném az orvost, aki leszedte. A szövettan melanómát mutatott ki, rákerestem google-n is és hát eléggé kétségbe estem :( Valakinek volt már tapasztalata ezzel a betegséggel kapcsolatban, esetleg hallott már olyat, hogy valaki kigyógyult belőle? Kérlek válaszoljatok, ha tudtok!
2009. máj. 31. 17:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
ismerek több nagybátyjádhoz hasonló beteget is. ha időben el van kapva, akkor nem lesz semmi gond. nálunk az onkológiai gondozottaknak 3 havonta kell controllra járni, ilyenkor hasi uh, vérvétel, stb. alapos vizsgálatok vannak. tehát a szoros követés nagyon fontos, ne bliccelje el, hogy akkor most fél évig orvos közelébe sem megy, mert nem fáj semmije.
2009. máj. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
kedden délelőtt mennek megbeszélni, hogy akkor most mi a teendő. egyébként szerintem (remélhetőleg) elég korai stádiumában kapták el, mivel ezek a vérzéses tünetek most jelentkeztek, nem voltak eddig
2009. máj. 31. 17:23
 3/10 A kérdező kommentje:
hahó, első válaszoló
2009. jún. 1. 09:48
 4/10 anonim válasza:
sya én egy 21éves lány vagyok!3évvel ezelött melanomás anyajegyem volt!a dokim vette észre nem viszketett nem vérzett semmi..szövettani vizsgálat nyirokcsomo mütét..szerencsére korai stádiumba vették ki..1éves imunrenszer erösitö inekció hetente vérvétel havonta doki kontroll..és kerülnöm kell a napot.. most már 4havonta járok dokihoz..5évig.remélem tudtam neked segiteni puszi
2009. dec. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha eltávolították, ki is mutatták a melanomát, de nem volt áttétes akkor nem kell aggódnia. Ha az lett volna egészen biztos, hogy szól az orvos és kezeli tovább. ( kemo, sugár) Így viszont teljesen meggyógyult. Ne aggódjon, mondd meg neki.
2009. dec. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Persze reméljük hogy nincs áttét és szóródás de azért nehogy annyira megnyugtassuk, hogy félvállról vegye és elmulasszon valami ellenőrzést és kezelést.

Javaslom az immunerősítést (sok javaslat van itt ezen a honlapon is), és a rákmegelőző módszereket, az mindenképp jót tesz.

2009. dec. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

áttétes, 2 hónapja jár kemora, meg valamiféle injekciót is kapott.


így már azért kevésbé megnyugtató a helyzet :(

2009. dec. 20. 12:40
 8/10 anonim ***** válasza:
Most hol van akkor áttét?
2014. aug. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a nagybátyád v. nagynénéd?
2014. aug. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hogy (ki) vette észre, hogy ott van?
2014. aug. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!