Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem a vállamat?...

Hogyan kezeljem a vállamat? Menjek vele orvoshoz, vagy magától is rendbe jöhet?

Figyelt kérdés
Nemrégiben elkezdtem erősíteni itthon(saját testsúllyal való edzés), és nem nagyon kíméltem magam, beleadtam mindent, valamint két napja voltam uszodában is, és kitűztem azt a célt, hogy leúszok 100 hosszt, amit meg is csináltam. De másnap mikor felkeltem olyan iszonyú váll fájdalmam lett (csaj a jobb vállam), hogy az is kegyetlenül fáj, ha pl felveszek egy pólót. Valamint ha körkörösen, vagy függőlegesen mozgatom a karom, akkor nagyon kattog. Érzem, hogy az izületekkel van valami gond, de nem tudom, hogy most mihez kezdjek. :S
2012. febr. 3. 12:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Elsősegélyként Lóbalzsam.


Az ízületi fájdalom csillapítására a következő természetes módszereket is kipróbálhatjuk:


 Macskakarom -kapszula – remek gyulladáscsökkentő


 Ördögkarom -kapszula – szintén hatékony gyulladáscsillapító


 Bio-glukózamin – elősegíti az ízfelszínek síkosítását, és csökkenti a súrlódást, segít a porcot regenerálni


 Zöldkagylóhéj-kivonat – ez is a porcépítésben vesz részt, és csökkenti az ízületi kopást


 Cink, szelén és egyéb ásványok – a gyulladáscsökkentést támogatják, a magnézium és a kalcium pedig az izmok ellazulását segíti


 Heveny gyulladásnál inkább a jegelés, krónikusnál viszont inkább a meleg pakolások és borogatások javasoltak – itt elsősorban a héjában főtt tört krumplival vagy a fűzfakéregteába áztatott kendővel történő borogatást javasoljuk


 Használhat lazító és vérkeringés-aktiváló aromákat tartalmazó masszázsolajat is, pl. kipróbálhatja a „ Könnyed mozdulat ” fürdő- és masszázsolajat


 Az akupunktúra, a lézerkezelés és a kiropraktika is igen hatékony módszernek bizonyul akut és krónikus esetben is.

2012. febr. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!