Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez alkoholizmus? Minden...

Ez alkoholizmus? Minden hétköznap este 4-5 sör, hétvégente minden este vodka, whiskey, vagy bármi ami erös, és üt?

Figyelt kérdés

A barátom szokott rá a piára, kb 1 éve iszik ennyit. Nem élünk együtt. Ha felhív félig piásan, vagy pár sör után, akkor is tudom, hogy ivott, mert hallom a hangján. Sörböl direkt olyant vesz, aminek magasabb az alkoholtartalma.

Pia nélkül meg olyan semmilyen, fáradt, punnyadt, kedvetlen. Szakítani akarok vele emiatt.


2012. febr. 4. 13:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
igen, az.
2012. febr. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ez bizony alkoholizmus.

Vagy megbeszéled a barátoddal, hogy szokjon le -de ez csak akkor működik, ha ő is akarja- vagy otthagyod, mert ez csak rosszabb lesz!

2012. febr. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Az komoly. Akkor jól érzem.

Tutira az? Kérek még kommenteket légyszi...

2012. febr. 4. 13:19
 4/16 anonim ***** válasza:
Igen, ez hobbi-italozásnak már túl sok.
2012. febr. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Akkor gondolkodtam el, amikor múltkor mondta, hogy sz@rban van, mert nincs pénze. Aztán pár órával késöbb elmentünk tankolni, és mellette van egy bolt. Ahol a maradék pénzéböl nem kaját vett, hanem vodkát.
2012. febr. 4. 13:22
 6/16 anonim ***** válasza:
Az alkoholizmus léte vagy nemléte nem a mennyiségtől függ, hanem a rendszerességtől. Lehet az egyetlen pohár sör is, de ha arra szüksége van, nem érzi jól magát nélküle, akkor már függő, tehát alkoholista. (Függetlenül attól, hogy a napi egy pohár sör vagy bor nem káros, sőt, még jó hatású is lehet. Baj akkor van, ha elmaradása esetén hiányzik.)
2012. febr. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Hát, neki hiányzik. Bár nem lakunk együtt, de tudom, hogy ha nincs otthon neki pia, akkor ideges meg nyugtalan. Amikor finoman rákérdeztem, hogy miért iszik minden nap, azt mondta, hogy azért, mert ha nem iszik meg pár sört, akkor nem tud aludni. ??? csak néztem.
2012. febr. 4. 13:26
 8/16 anonim ***** válasza:

Bizonyos meghatározás szerint az. Engem csak azért aggasztana a helyedben, mert hogy kaja helyett vodkát vesz az utolsó fillérekből...

Mondom ezt úgy, hogy az én drága férjem is szereti elnyalogatni a pár doboz söröcskéjét munka után. De ő legalább semmi röviditalt nem hajlandó meginni, és még a fontossági sorrenddel sem volt probléma. Szerintem inkább ez a két dolog a veszélyes (rövidek + kaja helyett is).

Ha "csak" 1 éve tart, az viszont még nem olyan sok idő, hogy ne lehetne visszafordítani, de bizony elsősorban neki kell akarni. Ha ezt nem látod rajta, akkor kb egyenes út vezet ahhoz, hogy lecsússzon és akkor tényleg az a legjobb, ha elhagyod, nehogy te is tönkremenj mellette.

2012. febr. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szerintem az lesz majd, de most még nem az. Csak sajnos az ilyenekkel mindig elszalad a ló. Velem is megesett már.
2012. febr. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Hát amikor utaltam rá, hogy szerintem ez már veszélyes, akkor jól leordította a fejem, hogy ö aztán nem alkoholista, es tudja, hogy hol a határ.

Apám alkesz volt, ö is mindig tudta, hol a határ. Szerinte. Aztán lecsúszott. Nagyon.

2012. febr. 4. 13:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!