Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért alakultak így a lábaim?

Miért alakultak így a lábaim?

Figyelt kérdés
Pár éve vettem észre(előtte nem így volt), hogy a lábaim térdnél összefelé mennek. Ez furán hangzik, úgy kell elképzelni, mint az X-lábakat. Térdnél összemennek, majd szét, de nem görbék a lábaim, csak a térdem fordult el kicsit más irányba. A barátom szerint, azért alakultak így a csontok a lábaimban, mert lúdtalpas vagyok, és a járásom során alakult ki. Szerintetek ez így van? És ha igen, akkor mit tegyek? Menjek orvoshoz vele? A lúdtalpam különösebben sosem zavart....Köszi a válaszokat!!
2009. jún. 1. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

így van!!!!

itt válaszoltam meg nem rég egy hasonló kérdést. a lúdtalptól van, és addig mig a lúdtalpad nincs megfelelően alátámasztva, így is marad. keress fel ortopédorvost, aki ir fel neked.

2009. jún. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Persze, menjel vele dokihoz es iratassal ludtalp betetet! Ha probal lebeszelni rola akkor menjel el masik orvoshoz is. Az x labak miatt kesobb meg fajdalmaid is lehetnek, es mar lattam olyan x labu not aki bottal tudott csak menni mert annyira x labai voltak.
2009. jún. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!! De mit ír fel az orvos, azt hittem, hogy műtét van rá?!?! ÉS ha helyrejönne a lúdtalpam, akkor a lábaim is helyreállnak?? Kétlem...de nem akarok fájdalmakat a jövőben emiatt!! :S Másnak is van ilyen gondja???
2009. jún. 1. 18:57
 4/6 anonim válasza:
47%
Az orvos felír lúdtalpbetétet,amit megkell venned! Nekem a lúdtalp miatt rosszul álltak a lapockáim,a bordám,és kemény gerincferdülésem is volt. 1,5 éve úszok, és sokkal jobb. Addig észre sem vettem,hogy van valami gond,de most érzem,hogy valami más...
2009. jún. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha a lúdtalpad miatt alakult ki az "x" lábad, akkor az tuti helyre fog jönni. Nekem is írtak fel talpbetétet pár éve és én már kezdem látni a javulást. Persze jó pár év kell hozzá, hogy teljesen megjavuljon és mindig hordani kell őket. Vagy ha nincs is mindig benne a cipőben akkor azért arra oda kell figyelni, hogy olyan cipőd legyen aminek a talpa része egészséges a lábadnak.

Viszont ha nem a lúdtalptól ilyenek a lábaid akkor nem tudom, hogy rendbe hozható-e, de az orvos majd úgy is tudni fogja:)

2009. jún. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezt nem csak lúdtalp okozza. Az egész testtartást érinti a téma, mivel a test rendszerként működik. Ezzel felkereshetsz egy alexander tanárt is, aki megtanítja a helyes koordinációt, és a helytelen szokások elhagyását.
2009. jún. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!