Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A mai orvostudomány ki meri...

A mai orvostudomány ki meri jelenteni, hogy számtalan betegség gyógyíthatatlan. Mennyire hiszitek ezt el és mennyiere sokkol benneteket ez a kijelentés?

Figyelt kérdés
2009. jún. 1. 20:22
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Mit ne higyek el benne? Ez azt jelenti, hogy mai tudásunk szerint nem tudjuk meggyógyítani. Miért sokkolna? Ilyen az élet. 100 évvel ezelőtt még háromszor ennyi betegség volt gyógyíthatatlan.
2009. jún. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

Nekem vannak fenntartásaim a kijelentéssel. Kezdjük a rákkal..csak elég belegondolni, hogy a kemóval és a sugárral meg egyéb vele járó gyógyszerekkel(morfinok) mennyi rengetek pénzt zsebel be a gyógyszeripar! És még így is nagy a halálozási arány sajnos. :(

Másik az AIDS..az is sok kezeléssel jár, szintén gyógyszerekkel is. Megint sok pénz.

És véleményem szerint ha már olyanokat tudnak,hogy klónoznak, testrészeket növesztenek vissza, őssejtprogram, és sorolhatnám mennyi mindent, nem hiszem el,hogy nem találták ki az AIDS ellenszerét pl, vagy a rák előrehaladott állapotára valami szert! Csak így nem lenne olyan haszon.

Lehet csak negatív vagyok, de akkor is megfordult már ilyen a fejemben..

2009. jún. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

részben egyetértek az előző válaszolóval, de testrészeket azért nem növesztenek vissza. másrészről attól még, hogy a klónozás bonyolultabbnak tűnik, attól még nem biztos, hogy az is. megvan hozzá a technika, a módszer, míg sajnos az hiv vírust sem gátolni, sem elkapni nem tudják olyan módszerrel, ami nem öli meg a hodozót is. ugyanez igaz a rákra is. én az orvosira járok szóval alapból hiszek az orvostudományban, de nem azért, mert agymostak az egyetemen. persze, ott van a gyógyszeripar érdeke, de épp annyi embernek érdeke az új gyógymódok közzé tétele. épp eléggé támogatjuk a gyógyszeripart azzal, hogy a nagy többség minden apróság miatt tömi magába a vény nélküli gyógyszereket, holott semmi szükség nincs rá.

hogy mennyire sokkol? mivel orvos akarok lennei nem sokkolhat annyira a dolog, persze tartok tűlök, mint mindenki. de 1 nap megtalálják ezekre is a gyógyírt.

2009. jún. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ahhoz mit szólnátok, ha azt állítanám, hogy a ma negyedik halálokként emlegetett COPD-t /gyógyíthatatlannak elkönyvelt progresszív betegség/ mégis meg lehet gyógyítani?
2009. jún. 1. 21:00
 5/10 anonim ***** válasza:
Még mindig jobb, ha kijelenti, mintha a betegben keresi a hibát ("lelki eredetű" bla bla bla). Pl. az IBS-ben, vagy crohn-betegségben, vagy colitisben ugyan nem lehet meghalni, de ha nem tudják rendesen gyógyszerelni,márpedig sokszor nem tudják, teljesen tönkreteszi az ember életét.
2009. jún. 2. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
a copd 90%ban dohányosoknál fordul elő(a maradék 10% genetikai okokból alakul ki), fő ok a szennyezőanyagok okozta kóros tüdőgyulladás, tüdőkapacitáscsökkenés, légútbeszűkülés. mégis mivel lehet gyógyítani egy dohánnyal tönkretett tüdőt? ez érdekelne
2009. jún. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
10.01-es! Elég szkeptikusnak itéllek meg a gyógyítás lehetőségét illetően, de ha valóban érdekel, írj egy privát emailt. Itt nem akarok senkit untatni vele.
2009. jún. 2. 17:01
 8/10 anonim ***** válasza:
10.01es vagyok. az orvosira járok és ezért vagyok szkeptikus, mikor egy visszafordíthatatlan károsodás okozta tüdőbetegségről azt mondják gyógyítható. persze ki tudja, talán tényleg van olyan módszer, amivel a kátrány kitakarítható a tüdőből, de én még nem hallottam róla. de valóban érdekel.
2009. jún. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

Sejtettem hogy ez valami kuruzsló "kerítőkérdése" lehet ez...


A második válaszolónak üzenem, hogy kicsit nézzen utána annak amit ír, és hogy pl. hogyan is működik a HIV (AIDS) és hogy miért is gyógyíthatatlan, mert semmi köze a klónozáshoz. Hiába hangzik a klónozás csodának, attól még nem az. Attól még hogy van egy pár klassz technológia az emberiség kezében még nem jelenti azt hogy minden probléma megoldott. És tudomásom szerint emberi testrészeket még nem növesztettek eddig vissza, de ha meg is teszik, ez sem fogja majd megoldani az AIDS problémát!


Ami pedig a gyógyszergyáras összeesküvés-elméletet illeti... valóban sok-sok szemétség történik ebben a világban, de ha elhiszel minden ilyen elméletet amit összeolvasol, akkor a végén azt se fogod tudni fiú vagy-e vagy lány. Ezek az elméletek amúgy tipikusan a kuruzslók bevezetőszövegei a valódi orvostudomány bagatellizálására.

2009. jún. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9.25-östől kérdezem: kire gondol, mikor kuruzslót emleget? És mi lenne az a "kerítőkérdés?"
2009. jún. 3. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!