Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A cukorbetegség és az alkohol....

A cukorbetegség és az alkohol. Mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés

Igazság szerint jobban szeretném, hogyha olyan emberek válaszolnának, akik érintettek a témában, vagy értenek hozzá. Mit igyon egy cukorbeteg? Jó-jó, semmit, persze... Ezeket mellőzzük. Én is ember vagyok és a többi cukorbeteg is. Néha mi is elengedhetjük magunkat, ugyebár.

A kérdés csak az, hogy mivel. Ti mit ajánlanátok? Nem holtrészeg akarok lenni, csak azért kicsit jól érezni magam. Amiből még baj nem lehet. Várom a tanácsokat.

Köszönöm :)


2012. febr. 6. 18:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen gyógyszert/gyógyszerket szedsz és mennyire súlyos a cukorbetegséged, mennyir eveszed szigorúan a diétát? Hány éves vagy/hány évesen alakult ki a diabéteszed? Egyéb kísérőbetegséged (pl. magas vérnyomás), esetleg már kialakult szövődményed (perifériás idegek károsodása, látásromlás, stb) van-e?
2012. febr. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

- 1-es típusú vagyok, nem tartom súlyosnak. Étkezéshez Humalogot adok. Ha megyek suliba vagy dolgozni, akkor reggelihez, ebédhez nem is szükséges, a vacsorához is csak pár egység, de az sem mindig. (Van még 24 órásra Lantus, de arra nincs szükségem)

- 220 grammos diétán vagyok, be is tartom. Soha nem eszem többet. Sőt, van, amikor még ezt sem "eszem ki".

- 23 éves vagyok, tavaly október 18-al kerültem a kórházba 29-es cukorral.

- és hál istennek semmi szövődmény nem alakult ki, semmim nem károsodott, minden teljesen rendben van.

A vércukor értékeim 95%-ban (akár kaja előtt, akár kaja után) a normál értékeken belül van. Tehát mondhatom azt, hogy szinte teljesen kordában tudom tartani a dolgokat.

2012. febr. 6. 18:51
 3/4 anonim ***** válasza:
Köszi a válaszokat! A gond az alkoholfogyasztással az esetedben az, hogy kevés megemeli a vércukorszintet, soktól viszont nagyon könnyen leszel hypoglycaemiás. Alapvetően én is azt mondanám, hogy kerüld, de ha mégis kicsit jól szeretnéd érezni magad, akkor a diétádba számold bele az alkohol kalória- és esetleges szénhidrátértékét (sör, bor). Mindig teli gyomorra és lassan igyál, a koktélokat és a likőröket sajnos kerülnöd kell. Mivel a bevitt alkohol az inzulinszintet is megemelheti, így még mindezek mellett is csak két egység ital fogyasztható, ez kb. 2-3 deci száraz bornak vagy sörnek, illetve 1 (lassan elfogyasztott) röviditalnak felel meg. Ezek az általános irányelvek, de nyugodtan kérded meg a kezelőorvosodat is - a dokik általában megértőek szoktak lenni a fiatalokkal és elmondják az esetleges "egyéb" lehetőségeidet, ha vannak ilyenek :)
2012. febr. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, tényleg megértő a dokim. Felmerült már ez a téma az elején, de nem volt akkor még túl fontos ahhoz, hogy tovább taglaljuk. :) Úgyhogy csak érintettük.

Teszem hozzá, még nem is én kérdeztem rá, hanem ő kérdezgette, hogy milyen piákat szeretek meg ilyesmi :D

De azt mondta, hogy majd kitalálunk valamit.

Csak gondoltam, másnak van már tapasztalata e téren és tud nekem bevált tanácsokat adni, amivel egy picit meg lehet kerülni a dolgokat és mégsem ártalmas :)

Köszönöm neked is, hogy írtál :))

2012. febr. 6. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!