Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet bajom a 9 C°-al? Nem...

Lehet bajom a 9 C°-al? Nem egészségesebb?

Figyelt kérdés
Mért baj az, hogy a szobámban 9 C° van éjszaka? Nem alszok jól melegbe, de anya mindenképpen be akar fűteni. 3 takaróval takarózok, semmi bajom nem volt egészen mostanáig, most is a betegséget egyik barátnőmtől kaptam el. Én nagyon jót alszok hidegben, de mivel beteg lettem, és anyáék éjszakások, anya ragaszkodott hozzá, hogy az ő szobájukba aludjak a melegben. Nem volt valami jó éjszakám. Tehát óriási baj az a 9 C°, és nem egészségesebb hűvösben aludni mint dögmelegben? (:
2012. febr. 7. 09:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Jó, jó, de azért a 9 fok egy kicsit mintha hűvöskés lenne... :)
2012. febr. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Persze, hűvösben jobb aludni, mint dögmelegben, na de a 9 fok az már elég hideg. Hűvös mondjuk a 16 fok, de nem a 9.
2012. febr. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

első vagyok.

Direkt írtam cinikusan...

2012. febr. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én tudom, hogy direkt írtad cinikusan, kedves első. A kérdezőnek szólt a válaszom. :)
2012. febr. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Alapjáraton attól, hogy 9 fokban alszol, úgy hogy be vagy takarózva, felöltözve, nem lóg ki semmid csak a fejed, attól még nem kéne, hogy beteg legyél. Főleg ha nem is fázol. Ha vírust kaptál el és nem megfáztál, akkor meg tényleg mindegy hogy hány fokban alszol.


Szerintem is aludni 15-17 fokban lehet kellemesen, de hát kinek a pap...a hegymászók sokszor mínuszokban alszanak a sátorban a hóban, ha Te így alszol jól, akkor aludjál így, de szüleidet is meg kell értened, csak aggódnak érted, mert szeretnek. Én személy szerint egészségesnek tartom a hűvösebb klímában történő alvást, de a 9 fok már nekem is kevés. :-) Aztán nehogy bepenészedjen a szobád!

2012. febr. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én fázós vagyok, úgyhogy rádobnék 10 C°-ot :)))
2012. febr. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Elvileg 3-4 fokkal hűvösebben egészségesebb aludni, mint a nappali szobahőmérséklet, de ha jól betakarózol, akkor akár a 9 fok is tartható lehet. Régen - persze kényszerből - hatalmas dunyhák alatt aludtak és semmi bajuk nem volt az embereknek, illetve az északi népek télen is nyitott ablaknál alszanak (brr!.. :) ). Szerintem minden azon múlik, hogy mihez szoktatod a szervezetedet, ha több takaró alatt alszol, akkor szerintem sem lenne semmi bajod. Anyukádnak viszont abban igaza van, hogy amíg beteg vagy, aludj melegebb szobában, mert beteg embernek viszont az egyenletes ágymeleg kell.
2012. febr. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!