Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ma voltam a radiológián...

Ma voltam a radiológián röntgenen, és 3mondat van a lapomon, amit holnap el kell vinnem a dokihoz. De semmit nem mondtak, és mit jelentenek ezek?

Figyelt kérdés

"Megtartott rekeszivek,sinusok szabadok.

Jobb hilus alsó pólusánál inhomogén infiltratum.

Középárnyék eltérést nem mutat. "


2012. febr. 8. 13:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Megtartott rekeszivek,sinusok szabadok. = minden OK, alkati és alaki eltérés sincs és nincs pl. légmelledd, mellhártyagyulladásod

Jobb hilus alsó pólusánál inhomogén infiltratum. = A tüdőkapu (ahol az erek ki- és belépnek a tüdőből) jobb oldalának alsó részénél vegyes szerkezetű beszűrődés látható. Ez valószínűleg valamilyen enyhébb gyulladás "maradványa" lesz, esetleg meglévő betegségek tüdőérintettségét (szövődményét) is jelezheti. Ha mást nem írtak a lapra, akkor szerintem egy korábbi betegségből még visszamaradt kisebb mennyiségű genny lesz, de a lelet alapján ezt nem tudom biztosan megmondani.

Középárnyék eltérést nem mutat = minden OK, nem vagy szívbeteg (ez is okozhatna tüdőelváltozásokat v. a tüdőben panaszokat)

2012. febr. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
ajj..köszönöm szépen.. az izomgyulladást mondta a házisokim is.
2012. febr. 8. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!