Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni a bedugult...

Mit lehet kezdeni a bedugult füllel?

Figyelt kérdés

Kicsit több mint egy hete megvagyok fázva,köhögök,az orrom már nem annyira folyik mint 2 napja,kicsit fáj a torkom.Lázam nem volt.Viszont kedden délután jöttem haza a suliból,fülhallgató volt a fülembe,sapka nem volt akkor rajtam,de a kabát kapucnija a fejemen volt.Hazajöttem és éreztem,hogy a bal fülem (amivel kicsi koromba probléma volt) be van dugulva.Azt hittem,hogy csak azért mert bejöttem a hidegről a melegre,de nem múlt.Tegnap is csak a bal fülem volt bedugulva.Gőzölgő kamilla fölé hajoltam,sót melegítettem és azt tettem a fülemre,Bioptron lámpáztam de most reggelre a jobb fülem is bedugult...Egyáltalán nem fáj,ugyanúgy hallok mindent csak piszkosul idegesítő,hogy érzem azt a tompaságot.Mivel lehetne megszüntetni? ://

14/L



2012. febr. 9. 07:28
 1/2 anonim válasza:
Menj el fülészetre. Lehet, hogy csak a nyirokcsomok megduzzadása okozza, de jobb ha megnézi egy orvos.
2012. febr. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tényleg jól teszed, ha elmész a fülészetre. Jó eséllyel kicsit begyulladt a nyálkahártya (vagy akár az orrmandula) a fülkürtök szájadékainál, és elzárja azokat, így a dobüregben nem tud kiegyenlítődni a nyomás, emiatt érzed a dugulást.


Addig segít az orrcsepp (kicsit furán hangzik, de nem megyek bele az anatómiai részletekbe) és az, hogy néha teljesen befogod az orrod és így próbálod "kifújni" (így jó eséllyel ki is fog dugulni a füled egy időre; továbbá, ez a manőver segíti megelőzni azt, hogy középfülgyulladásod legyen).

2012. febr. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!