Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet abból problémám h...

Lehet abból problémám h ritkán kell kakilnom?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta ritkán járok üríteni. Nem azért mert nem tudok, vagy szorulásom lenne,hanem mert egyszerűen nem érzem h kéne kakilnom. Mikor még kisebb voltam elég volt kéthetente 1x. Most már viszonylag jobb,2-3 naponta járok üríteni.(Van hogy egy teljes hétig nem kell). Lehet ebből hosszútávon problémám?

18/L


2012. febr. 12. 16:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet székrekedés, az nem egészséges ha 1 héten csak egyszer kell, lehet lassú az anyagcseréd vagy pajzsmirigyproblémák is okozhatják.
2012. febr. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

2-3 nap még belefér a normális kategóriába, az 1 hét viszont nagyon sok, bélcsavarodást is kaphatsz akár.

Iszol eleget? Eszel elég rostot?

2012. febr. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Uhh..ez nem tudom megmondani, de én is kíváncsi lennék rá, mert hasonló problémáim vannak.

Pedig napi szinten sportolok, sok gyümölcsöt, zöldséget eszem (erre pont emiatt figyelek is), tehát a kell rost megvan, vizet napi minimum 1,5 l-t iszom, de ennél inkább többet szoktam. (Reggelente kávét is iszom, mert ez néha segít)

Szóval elvileg minden adott lenne ahhoz, hogy naponta legalább egyszer legyen székletem, ehelyett van, h csak 2-3 naponta sikerül.

A különbség még annyi a kérdezőhöz képest, h én gyakran érzem, h teli vagyok, feszül a hasam, szóval "kikívánkozik" a végtermék, mégsem megy. Tudom, h ez másnak komikusan hangzik, de nekem már valós probléma.

2012. febr. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Anyagcserém nem hiszem h lassú,mivel eléggé vékonyka vagyok. Attól nem lehet h néha keveset eszem? (nem fogyókúrázom,csak épp nem vagyok éhes).Pajzsmirigyproblémák miben nyilvánulnak meg?
2012. febr. 12. 17:12
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
hát ha vékony vagy nagyon akkor pajzsmirigy problémák nem igen lehetnek mert az vagy alulműködik és akkor elhízáshoz vezet vagy túl amitől gebe az ember viszont wc-re is jár elég sűrűn, szóval lehet valami más a gond akkor.
2012. febr. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Attól esetleg nem lehet h túl sok édességet eszem? ^^" Gondolok itt a reggeli joghurtra,az esti müzlire és a napi 1db csokira(ami néha elmarad,vagy néha több,mint 1:D). Am meg néha szoktam olyat érezni h wc-re kell mennem üríteni,de mire odaérek és ráülök,addigra már elmúlik az inger és egyszerűen nem érzek semmit:S
2012. febr. 12. 17:22
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet. A sok csoki alapból okozhat székrekedést, de ha ezt eszed gyümölcsök és zöldségek helyett akkor nem jutsz elég rosthoz és tessék...
2012. febr. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Eszek gyümölcsöket és zöldségeket is. Pl ezen a héten minden nap ettem kivit és néha-néha citromot is.Függ attól h mi van akcióban az üzletben:D
2012. febr. 12. 21:05
 9/10 anonim ***** válasza:
Gondolom akkor keményet is kakilsz, és ettől lehet aranyered is.
2012. febr. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Néha tényleg nehezen megy. Sőt,aranyerem is van/volt/lesz,de még nem voltam vele orvosnál,mivel "ritkán" ürítek,így elég gyorsan visszahúzódik.
2012. febr. 14. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!