Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet valami bajom attól, ha...

Lehet valami bajom attól, ha elrágtam az Advil tablettát és nem egybe nyeltem le?

Figyelt kérdés
2009. jún. 3. 19:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem, ha esetleg nem vagy allergiás az összetevői egyikére sem..akkor nem. Tökmind1 hogy rágva, vagy egybe.Csak így legfeljebb rossz volt az íze.:-) De csak annyit szabad bevenni amennyi a papírra van írva.
2009. jún. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
elrágtad az advil-t??? jól vagy???... egyébként semmi bajod nem lesz, csak max nem fog hatni, mivel a fájdalomcsillapítók, meg általában a gyógyszerek a májon keresztülmennek (méregtelenítő központ) mielőtt bekerülnének a véráramba. szóval ha szétrágtad, és a folyadék a burkolóanyag nélkül került a hasadba, akkor a gyomorsav jelentős részét azonnal tönkretette (szerintem), így nem tud hatékonyan felszívódni. de ez csak szerintem, nem biztos hogy így van. vegyél be még egyet szétrágás nélkül.
2009. jún. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
a hatóanyag jelentős részét tette tönkre*
2009. jún. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mivel az Advil drazsé, filmtabletta, illetve kapszula gyógyszerformában létezik, ezért nem szerencsés szétrágni, mert az ilyen készítményeken lévő bevonat biztosítja a gyógyszer megfelelő helyen történő felszívódását, illetve a gyomrot védi az esetleges károsodástól. Úgyhogy az ilyeneket ne rágd, de még csak ne is törd szét.
2009. jún. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!