Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen az ellátás a kórházakba...

Milyen az ellátás a kórházakban? Hogy zajlanak a dolgok?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megkérdezni, hogy pl.: mikor van reggeli/ebéd/vacsora, egy szobában általában hány ember van, egy emeleten egy fürdőszoba van, az orvosok egy nap hányszor jönnek be a kórterembe, ha egy rutinműtétről műtétről lenne szó?
2012. febr. 18. 22:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Kórházanként változó.
2012. febr. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nincs egy általános sablon, hogy hogy építik ki a kórházakat és milyen rendszerrel dolgoznak az orvosok. Tehát, sokkal hasznosabb válaszokat kapnál, ha konkrét kórházat és osztályt írnál:)
2012. febr. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Gondoltam általánosságban írhatnátok róla, kinek milyen tapasztalatai vannak ezzel kapcsolatban. :)

Amúgy a szegedi 2-es kórházról lenne szó, de ez gondolom sokaknak nem mond semmit! :)

2012. febr. 18. 22:41
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! Kb: fél6-6 körül jön a nővér: lázat mér. Gyógyszert oszt. 7-8 körül reggeli vizit, ekkor jön orvos (műszak átadása).

8-9 reggeli. Kezdődnek a műtétek

11-13 között vmikor nagyvizit, sok orvos egyszerre

12 ebéd, gyógyszerosztás (ha kapsz)

Nővér napközben jön-megy (infúziót cserél pl), egyáltalán nem biztos, hogy mindenkihez, ha nincs gond miért is menne?!

17-18 körül vacsiosztás

Gyógyszerosztás

20-22 között vizit.

Alvás

2012. febr. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A többi tényleg nagyon-nagyon eltérő
2012. febr. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hidd el, lesz, akinek mond:) Ahol én voltam Pesten, ott ez így nézett ki:

Egyik kórház:

7 óra körül jön a nővérke, hozza a reggeli gyógyszert, reggelit, lázat mér, vérnyomást..

8-9 közt jön az orvosom, megvizsgál. Ilyen körül kezdődnek a műtétek is, és hiába mondják, hogy kb mikor fognak műteni, engem még sosem műtöttek annak az időpontnak a közelében sem. Többnyire 9-10 órára írtak be, így számolták azt is, hány órától nem ehettem előző nap, majd 14-16 óra körül vittek. Közben volt nagyvizit sok dokival és ebéd a szerencsésebbeknek:D

6-7 óra körül nővérváltás, vacsora és gyógyszerosztás.


A másik kórházban a reggel a nővérváltáskor kezdődött, néha annyira unatkoztak a nővérek, hogy a váltás előtt 5 óra körül felkeltettek minket lázat és egyebet mérni, hogy kész legyen, mire jönnek a nappalosok. A többi nagyjából ugyanígy zajlott, mint máshol:)


A legtöbb kórházban pedig nem emeletenként van fürdő, hanem szobánként. Hogy egy szobában ketten-hárman-nyolcan vagytok, az meg a szerencse kérdése.

2012. febr. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon sokat segítettetek! :)
2012. febr. 18. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!