Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ismeri valaki a fonákérzés...

Ismeri valaki a fonákérzés kifejezést? Miért ez a neve?

Figyelt kérdés
Zsibbadás, bizsergés a végtagokban. Kb. ezt takarja.
2012. febr. 18. 23:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Rossz előérzetet takar nem zsibbadást...
2012. febr. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Akkor rosszul tudtam, mert egy betegség kapcsán írták, hogy fonákérzés is párosulhat hozzá, zárójelbe pedig az volt írva, hogy zsibbadás, bizsergés, égő fájdalom, stb.


Akkor ez sokmindent jelenthet. De mitől fonák?

2012. febr. 18. 23:41
 3/12 Nagilum ***** válasza:
100%
Mindkettőtöknek igaza van. Azt is jelenti, hogy úgy érzed a bőröd egy pontján, mintha lenne ott valami... Valami maszat vagy szőr csiklandozna, nehéz leírni, furcsa érzés. Olyan "fonák". :)És rossz előérzetet is jelent, de szerintem az nem az orvosi kifejezés.
2012. febr. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A fonák ebben az esetben valami kívülről,oldalról jövőt jelent.

Egyébként a fonákot sportokban ütőknek a külső oldalára szokták használni pl.:tenisz,ping-pong,hoki...

2012. febr. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Értem már! Köszönöm!
2012. febr. 18. 23:52
 6/12 A kérdező kommentje:

Még annyit, hogy tudtok példát írni rá, hogy mikor lehet ilyet érezni? Mikor van például fonákérzésünk? Milyen betegségnél esetleg?

Csak azért kérdezem, mert nekem szokott olyan lenni itt ott, mintha bizseregne, fura érzés, pl. lábujjamnál néha, vagy a hátamon egy kis területen, de mindig ugyanabban a pontban.

2012. febr. 18. 23:57
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem tudok példát írni fizikai tünetre,csak pszichikaira;pl paranoiás téveszméknél beszélünk fonák érzésről.Az ha viszket vagy zsibbad valamid az zsibbadás és viszketés nem fonákérzés szerintem...
2012. febr. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én valamelyik gyógyszerem tájékoztatójában találkoztam először a kifejezéssel, lehetséges mellékhatásként volt megemlítve. (Valami általános gyógyszerre gondoljatok, vérnyomásra, vagy ilyesmire, mert "komolyabbat" nem szedek.)


Emlékszem, rá is kerestem a neten. Valami olyasmi lehet, mint amit itt is írtak, általában lábujjaknál érezni. Szerintem olyasmi, mint amit a legtöbb ember érez néha, csak olyankor gyakoribb, erőteljesebb.


Én (már a gyógyszer szedése előtt is!) éreztem ilyet időnként a lábujjamnál. Elég zavaró, de idővel elmúlik, addig is próbálok másra figyelni.


Olyasmi érzés, mintha mászkálna valami kis féreg a bőröd alatt pl. a nagylábujjad tetején, vagy mintha kívülről csiklandoznák tollal (tollpehellyel).


Amikor elsőre meghallottam, mi is meglepődtünk a kifejezésen és viccelődtünk rajta kb. egy percig.

2012. febr. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
:-) Köszi!
2012. febr. 19. 11:25
 10/12 anonim válasza:
odontogén keratocystánál van ilyen tünet
2015. máj. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!