Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Cukorbetegek milyen mértékbe...

Cukorbetegek milyen mértékbe ehetnek édességet diétásból és nem diétásból? Hogy kell beszámítani?

Figyelt kérdés
Teljesen le kell mondani az édességről vagy csak nagyon keveset szabad enni.Én palacsintára vagyok éhes mennyit ehetek belőle ha cukros vagyok?
2012. febr. 23. 13:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Annyit ehetsz belőle, amennyit enged a megszabott napi ch mennyiség. Gondolom, ha cukorbeteg vagy, akkor számolod a ch mennyiséget. Lehet zabkorpából készíteni a palacsinta tésztát, annak jobb a GI értéke, nem emeli meg annyira a vércukrot. A töltelék pedig legyen light-osabb (túró édesítővel).
2012. febr. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Használj sztíviát (steviát) édesítésre, a finomított cukrokat (répacukor, nádcukor, barnacukor) felejtsd el, ezek mérgek az emberi szervezet számára. Mi sztíviát használunk már egy ideje, pedig nem vagyunk cukorbetegek. Pár hónapja már az EU is engedélyezte, lehet kapni por és folyékony formában is. A mesterséges édesítőszereket (aszpartám, aceszulfám-K, nátrium-ciklamát stb.) is hanyagold, ezek még a cukornál is rosszabbak.


Amúgy nem „milyen mértékbe”, hanem milyen mértékben.

2012. febr. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!