Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy tudom eltitkolni a...

Hogy tudom eltitkolni a barátaim előtt, hogy kemoterápiára járok?

Figyelt kérdés
Nagyimnak volt mellrákja még anno és rajta nem is látszódott annyira, csak a haján láttuk, hogy paróka. Azon túl, hogy ráfogom, új frizurám van, vajon észrevehetnek valamit? Nagyimnak a szemöldöke is kihullott, de azt is meg lehet oldani, ha nekem is kifog. Mit gondoltok? Egyedül legjobb barátnőm tud róla, de másnak nem szeretném elmondani, próbálok minél kevesebbet találkozni velük.
2012. febr. 23. 20:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Csak annak mondd meg, akiben megbízol és tudod, hogy szorít érted. Nehéz kérdés mert lehet, hogy éppen erősítenének és biztatnának, ami elősegítené a gyógyulást.
2012. febr. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Tom Benko ***** válasza:
Én egyet nem értek: Miért kellene eltitkolni előlük? Pont ők adhatnának erőt ilyenkor...
2012. febr. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem akarom elmondani nekik. Egyáltalán nem akarom, hogy bárki szánakozzon, meg sajnáljon. Éljék csak úgy az életüket mint eddig. Én csak rosszul érezném magam, ha ezt hallgatnám, hogy szegény így úgy amúgy.
2012. febr. 23. 21:10
 4/11 anonim ***** válasza:

A haj,szemöldök csak egy dolog,nem is hullik ki feltétlen.


Van a családunkban több rákos sajnos,van akiről messziről látszik hogy nincs rendben valami,van akiről meg nem mondanád.

Viszont amit mindnél látok,az hogy a bőre nem birja,kipattog,vörös,száraz,kenni kell rengeteg gyógyszertári kenőccsel.

És kemoterápia után napokig hányás hasmenés,rosszullét,ha eltitkolni akarod,nem mehetsz ki.


Szarul leszel tőle,de túléled,mellrákba nem szokás belehalni.

Kitartás


olvass el egy könyvet:

Ma szőke vagyok

[link]

2012. febr. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nekem nem mellrákom van, csak példának mondtam, hogy nagyimon mit láttunk. Azt tudom, hogy neki milyen tünetei voltak, de neki "csak" kb 2 hétig tartott a kemo után (persze minden kezelés után 2 hétig). Azon kívül nem sokat lehetett látni rajta. Ha nem mondják max megjegyzem, hogy milyen idétlen haja van, de nem találtam ki volna, hogy rákos. Az ismerősei se vették észre először ,csak nagyim elmondta nekik.
2012. febr. 23. 21:30
 6/11 anonim ***** válasza:
A bleomycin hozza ki a hajat sőt minden szőrt. Ha olyan kemót kapsz, amihez időnként adnak injekciót, akkor kihullik. Szerintem nem tudod eltitkolni, mert a BEP variánsok nagyon lenyomják az embert. Hasmenésed lesz, hányni fogsz, érzékeny leszel a szagokra, minden szőr kihullik. Szóval látszik az. Persze rajtam sem látszik a betegség és nem is látszott a műtét előtt sem. Nem biztos, hogy észreveszik, de ha igen, akkor mondd, hogy meg ne próbáljanak sajnálni miatta. Nincs más ötletem. Ehhez nincs trükk sem, sajnos.
2012. febr. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát ja, akkor úgy látszik az a legjobb, ha egyenlőre nem mondok semmit, de ha már látszani fog, akkor megosztom velük azzal a feltétellel, hogy ugyanaz vagyok mint 1 éve :) köszi a válaszokat!
2012. febr. 23. 21:45
 8/11 anonim ***** válasza:

Változó hogy hogy adják a kemót,most egyik rokonom ismét kapja,ő 3 hetente kapja 3 hónapig,és 3-4 napig van rosszul nagyon tőle,utána csak a közérzete rossz,de semmi más,észre nem veszi senki,pedig már harmadszor újul ki a gyomorrákja,3x műtötték,3x csinálta végig a kemót.Csak a szűk család tudja.Kemoterápia után pár napig otthon van,nem mehet hozzá senki,egyedül ezt nem értik,de látszani nem látszik,nem hullott ki a haja sem,bőre olyan mint aki túlszolizta magát,de hidratálókkal szintentartja.


anonim oldal,leirod pontosan milyen és mióta? Műtve voltál már?

2012. febr. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Tom Benko ***** válasza:

A sajnálkozást én sem bírom (Na jó, néha jól tud esni. :)), de ezt csak úgy tudod elkerülni, hogy megérteted velük, hogy nem vágysz ilyesmire. Egyébként ez abból fakad, hogy sokaknak a rák még mindig valami gyógyíthatatlan kórságként jelenik meg, holott már igen jól tudnak ellene dolgozni az orvosok.

Szóval a környezeteddel közölni érdemes a betegség mellett azt is, hogy gyógyítható, és azt is, hogy a szánakozással, sajnálással csak ellene dolgoznak. (Ja, és az ima is ront az esélyeken!) De ha mindenáron titkolni akarod, akkor talán a kozmetikus tud tanácsokat adni, viszont az egyéb kísérő tünetek előbb-utóbb mindenkinek fel fognak tűnni. Nekem az a véleményem, hogy pont emiatt nem érdemes titkolózni.

2012. febr. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Talán egy ideig eltudod titkolni ,de sajnos úgy is megtudják. Én is titkoltam a betegségem ,sokan nem is tudták. De engem olyan árult el akiben megbíztam ,pedig megkértem ,hogy ezt ne mondja el senkinek. A szűk családon kívül csak ő tudta. Én se akartam ,hogy sajnálkozzanak rajtam. Azt akartam ,hogy úgy kezeljenek mint régen .

De túl vagyok rajta .Kemoterápiának van néhány tünete amit úgy is észre fognak venni.De ezzel ne foglalkozz most az a lényeg ,hogy meggyógyuljál.

2012. febr. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!