Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Beteg, gyengébb szív. Mi...

Beteg, gyengébb szív. Mi történhet Vele?

Figyelt kérdés

Van egy fiú a baráti körömben 23 éves, rendszeresen focizik.

Még tavaly ősz elején egy meccsen megsérült. Oldalról valahogy nekirúgtak a térdének. Akkor csak pokolian fájt Neki, lement a pályáról és jegelték. Másnap kórházba kellett menni Vele, mert nem tudott felkelni, és a térde is feldagadt. Vért és gennyt szívtak le a térdéből. Azt mondták pihentesse, jegelje. Utána még többször vissza kellett mennie leszívásra, orvosok szerint részleges szalagszakadás, majd meggyógyul... Mostanra egész helyrejött és elment edzésre. A térde megint feldagadt, és megint mehetett a kórházba. Vért és gennyt szívtak le a térdéből. Aztán megint jég, és kényszerpihenő. Na most februárra az orvosok is kiokoskodták, hogy keresztszalagszakadása (?) van a fiúnak. Műtétre lenne szükség, de a szíve nem bírná. Ilyenkor mit lehet tenni?

Egyáltalán egy 23 évesnek mitől beteg a szíve? És ha már az, miért nem vigyáz magára jobban? Ő ha buli van ugyanúgy iszik, mint a többiek. Tudom, hogy a vízipipázást is próbálta már, és minden ilyen hülyeségben benne van. Az a helyzet, hogy nagyon aggódom Érte. Annyi szörnyűséget hallottam már.

Én 17 éves vagyok. Mindketten Pestiek.


2012. febr. 26. 15:19
 1/2 anonim válasza:

Sajnos Te nem tehetsz semmit, főleg, ha nem hatsz rá eléggé.

A térdét azért éri még mindig sérülés, mert valami előtt nem hajlik meg, ill. makacs, és az előző sérülésből nem tanult. A szíve pedig azért beteg, mert szeretet adá-kapás problémája van.

2012. febr. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem úgy értettem, hogy beteg a szíve. Úgy gondoltam, hogy a műtétet nem bírná ki. Szóval az altatást vagy nem tudom. Szóval fizikailag beteg a szíve.


Nem hiszem, hogy szerethiánya lenne. Nagyon kedves szülei vannak, és helyes barátnője. Viszonylag jó körülmények között élnek, kívűlről látva mindene meg van.

2012. febr. 26. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!