Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen agyi problémáim lehetne...

Milyen agyi problémáim lehetnek? Általános iskola 8 éve alatt többször is volt agyrázkódásom, de akkor még nem tudtam, hogy azok annak számítottak.

Figyelt kérdés
Több mint 13 alkalommal volt de a 15 vagy annál többet se zárom ki. Azt vettem észre, hogy az elmúlt években teljesen elment a kedvem a tanulástól, mert folyton elfelejtem azt amit megtanultam. Arra jutottam, hogy a sok agyrázkódás okozhatta, de nem vagyok benne biztos. Ebben kérném ki a véleményeteket.

2012. febr. 26. 20:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen agyrázkódásaid voltak?
2012. febr. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sztem hülyeséget képzelsz.


Ha megrázod a fejed, akkor is rázkódik az agy, csak megvédi a koponyavíz, ami az "agyburokban" van.


Akkor van gond, ha akkora ütés éri a fejet, hogy az agyvíz már nem védi meg.


Ilyen problémáid max akkor lehetnének, ha éveken keresztül profi szinten boxoltál, és "szétütötték" a fejed, de akkor sem túl gyakori.

2012. febr. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
hát voltak eléggé komolyak.. olyanok h felállni nem tudtam. a legtöbb ilyen volt! Egyébként egyáltalán nem muszáj nagyokat esnem hogy komoly bajai lehessenek az agyamnak! Leginkább a tarkómra estem és a homlokomat érte még sok ütés. Többször is volt h ilyen 3,5-4 méter magasról estem rá fejjel az aszfaltra.
2012. márc. 1. 19:11
 4/4 Csincsy válasza:

Kérdező!


Mit értesz az alatt, hogy "akkor még nem tudtam, hogy azok annak számítottak"? Gondolom, amikor megsérültél, voltál orvosnál is...?

Ha többször is olyan magasról estél le, és fejre érkeztél, akkor szerintem komolyabb bajodnak is kéne lennie, vagyis kellett volna! Bár nem értek ehhez, javítson ki, aki igen...

"Egy második agyrázkódás, mielőtt az első nyomtalanul elmúlna, agyduzzanatot okozhat, ami maradandó károsodáshoz, sőt halálhoz is vezethet. Számos, visszavonult profi sportolók körében végzett vizsgálat figyelmeztet arra, hogy azok, akik többszörös agyrázkódást szenvedtek, évekkel később nagy eséllyel váltak depresszióssá, szenvedtek memóriazavaroktól és más idegrendszeri problémáktól."

Ezt az epaciens oldalon olvastam!

Nem megijeszteni akarlak, de ha valóban 13-15 agyrázkódásod volt 8 év alatt, szerintem menj el orvoshoz, csináljanak egy CT-t vagy röntgent, vagy amit kell!

2012. ápr. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!