Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ezzel a problémával menjek el...

Ezzel a problémával menjek el orvoshoz, vagy nem vennének komolyan (túlsúly, indokolatlanul)?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy egyáltalán nem tudok lefogyni, jobb alakot és súlyt elérni. Lassan egy éve vegetáriánus vagyok, illetve kerülöm a fehér kenyeret és az édességeket (néha egy kis csokinak elcsábulok, de az is kb hetente 1 alkalom).


Emellett heti 3-szor úszással kezdem a napot, kétszer pedig eljárok aerobicra, igaz, aerobic-ot csak fél éve csinálom.

Minden hónapban tartok gyümölcsnapot sőt van amikor meg is feledkezem az evésről, és elvagyok egész nap két kekszen... este 6 után SOHA nem eszem... és mégis, 165 centiméteremhez 60-63 kiló vagyok. Nem látszanak az izmaim, a hasam gömbölyű, a combom és a karom is NAGYON kerek, "reng" mind a kettő... bikiniben gyalázat, ahogy kinézek... de sima ruhákban is, miután a pólóim állandóan feszülnek a pocakomon, a farmerek szűkek rám és bevágnak... M-es L-es méretet hordok (pólóból néha jó az s-es a hasamra de általában az s méretűek bevágnak a hónaljamnál). Gyanakszom hormonális problémára, mert ilyen kalóriaszegény táplálkozás és ennyi testmozgás mellett szerintem sokkal izmosabb alkatom kellene hogy legyen és vékonyabb is kéne, hogy legyek. Az aerobicon sok dundi lány van, viszont az úszók között látom, hogy senkinek sincs ilyen alkata pedig sokan együtt kezdtük annak idején... mindenkin látszanak, feszülnek az izmok, én meg egy gömböcke vagyok hozzájuk képest, hasamon feszül a fürdőruha. Kétségbe vagyok esve és gyakran igazságtalannak érzem, mert mások ilyen kevés kaja és ennyi sport mellett bombázó kinézettel rendelkeznek :( Szerintetek keressek fel orvost, hogy nézze meg, hormonális vagy esetleg anyagcsere zavarom van-e?


21, Lány


2012. febr. 29. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Menj ezzel orvoshoz, komolyan fog venni. Persze nem feltétlenül jelenti, hogy beteg vagy, sokaknak egyszerűen ilyen az alkata, de először zárjanak ki az orvosok mindent.
2012. febr. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem veszítesz vele semmit, ha elmész orvoshoz! Az, hogy ennyi mozgás és ilyen kalóriaszegény étkezés mellett sem fogytál, az nem természetes. Lehet, hogy valami orvosi dolog okozza a bajt.

De tényleg nincs vesztenivalód! Egy próbát megér!

2012. febr. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat! Még annyit, hogy milyen orvoshoz menjek? Gondoltam hogy esetleg nőgyógyászhoz hátha a hormonos dologban ő tudna tanácsot adni. Ez jó ötlet? Amúgy is el akarok menni mert a ciklusom se oké. Minden hónapban elviselhetetlenül fáj és gyakran nagy késésekkel jön (volt olyan hogy ki is maradt, habár annak más oka is lehetett, stresszes időszakokban volt ilyen).
2012. febr. 29. 13:26
 4/6 anonim ***** válasza:
Háziorvoshoz menj és kérj beutalót endokrinológiára, ő foglalkozik hormonális zavarokkal(attól még a nőgyógyász se árt majd meg) De ha a ciklusod rendszertelen tényleg sanszos, hogy hormonális zavaraid lehetnek.
2012. febr. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Így van, irány egy jó endokrinológus. Én a MensMentist ajánlom neked, ha pesti vagy. Igaz, nem olcsók, de nagyon profik hormonális dolgokban. Amit leírtál, azok alapján el tudom képzelni, hogy inzulinrezisztenciád van.
2012. febr. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az inzulinrezisztencia nagyon ijesztő, most utánaolvastam. Jövő héten elmegyek háziorvoshoz beutalóért. Köszönöm a válaszokat!
2012. febr. 29. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!