Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan oldhatók meg ezek a...

Hogyan oldhatók meg ezek a tartás - és lábproblémák?

Figyelt kérdés

Több kérdésem is lenne a helyes testtartásról és a jó cipőválasztásról.

Mivel az ember sokat görnyed a számítógép felett, mint most is, elfelejti hogyan húzza ki magát, sokszor azon veszem észre magam, hogy a földet nézem, miközben megyek a járdán. Hogyan lehetne a helyes testtartást felnőttként újra megtanulni? Hogyan kivitelezhető ez magassarkúban, hogy ne tűnjön úgy, mintha kitolnám a fenekem?


Szeretek elegánsan felöltözni, amelynek elengedhetetlen része a magassarkú cipő.

- Hogyan lehet benne megtanulni szépen járni?

- Mi az ideális sarokmagasság?

- Létezhet olyan, hogy valakinek a lába csak mondjuk olyan 4-6 cm-es sarkat bír el, s az afeletti magasságnál kifordul a lábfeje?

- Milyen káros hatásai vannak a magassarkúnak?

- Korábban sosem volt problémám az új cipővel. Esetleg csak a sarkamnál törte föl, de az nem volt vészes. Egy kis ragtapasszal megoldottam. Viszont mostanában egy ideje nem tudok cipőt venni magamnak, mert a lábam kisujját folyton feltöri/kidörzsöli a cipő. Pedig nem hordtam boszorkányorrú cipőket. Mit lehet tenni vele?


Várok minden építő hozzászólást!



2012. febr. 29. 21:19
 1/1 anonim ***** válasza:
Szeintem menj el ortopédushoz, felírhatnak megfelelő talpbetétet, illetve tájékoztatnak majd ezekkel a kérdésekkel kapcsolatban. Amúgy pár cm feletti sarok ugyanúgy nem egészséges mint a teljesen lapos.
2012. febr. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!