Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hanyag tartás, görbe hát....

Hanyag tartás, görbe hát. Reménytelen a helyzet?

Figyelt kérdés
Évek alatt kialakult ez az igen rossz tartás és hát státusz. Kérdésem, hogy a jövőben ezen javítani lehet-e, vagy csak tartani lehet már az állapotot? Milyen torna és gyakorlatok lennének a legjobbak a gerinc görbeségének csökkentésére?
2011. jún. 16. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a gyógyúszás az segíthet, nagyon sokan járnak!
2011. jún. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Torna,úszás,csontkovács nagyon jó. A javulás attól is függ mennyi idős vagy.

Hány éves vagy? Gerincferdülésed is van vagy csak rossz tartásod?

2011. jún. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok és gerincferdülés az nincs. (Azt hiszem azt mondta az ortopéd doki, hogy nem jelentős)
2011. jún. 16. 20:48
 4/5 anonim ***** válasza:

2.vagyok. Nekem gerincferdülésem is van. Elmentem csontkovácshoz, aki a megmaszírozott és segített a helyes testtartás kialakításában. Miután rendbetette a gerincemet másképp álltam és egyből jobb lett a tartásom. Ferde gerincnél nagyon észrevehető volt. Utána már csak arra kellett figyelni,hogy ne kezdjem el megint a hanyag tartást. Ebben sokat segíthet a torna és az úszás.

Nem árt időnként masszázsra se menni,a letapadt izmokat fellazítani. Sokkal jobban fogod érezni magad és könnyebb lesz a szép tartást megtartani.

SOk sikert és szép napot!

2011. jún. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Szép napot!
2011. jún. 17. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!