Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Csonttörés, műtét, kínos...

Csonttörés, műtét, kínos helyzet. Mit tehetnék? Hova forduljak? :/

Figyelt kérdés

-Kettétört egy csont a domináns kezemben.


-A kórházi vizsgálat végig CSAK és kizárólag röntgenből állt.


-Még aznap,mikor eltört:

A törött csontot a doki kicsit szarul rakta vissza,de begipszelte.A gipszet szarul rakta fel,mert nem is ott szorította a kezemet,ahol eltört.


-Pár nappal később:

Mikor visszamentünk kontrollra,kiderült,hogy jobban elmozdult a csont.Beleegyeztünk a műtétbe,mert amúgyis nagyon ajánlgatta.Levette a gipszet és nem rakta vissza,a műtétet másnapra rakta.


-Következő nap:

Kb. 45 perces volt a műtét,végig éreztem az egészet,nagyon fájt. 2 drótot helyezett be,amik összetartják a kettétört csontot. Sokat bénázott a dróttal,párszor véletlen átszúra a csonton,be a húsba,véletlen ép csontot is sértett vele meg ilyenek. Ki tudja mit tett tönkre a kezemben. Ismétlem: a kórházi vizsgálat CSAK röntgen volt,más egyéb nem!

A doki azt mondta,hogy jól sikerült a műtét,blablabla,csakhogy a röntgenen is látszott,hogy a 2 csont nem ér össze,sőt,ahhoz röntgen sem kell,hogy megállapítsa bárki,hogy nincs a helyén a csont. Az a ciki,hogy egy ismerősünk segítségét kértük,akinek van olyan orvosi ismerettsége,erre ő elpanaszolta annak az orvosi ismerősének a dolgokat,hátha tud segíteni...és mint kiderült,ez az ismerőse az a csávó,aki az én műtétemnél aszisztált. -.-" És ő azt mondta,ogy "de igen is,összeérnek egy kicsit a csontok!" mikor egy nagy lóf*szt!


Most mit csináljak? Még a teljes felvilágosítást,tájékoztatást sem kaptam meg,a rendes ellátást sem,a kezem rohadtul fáj,mozgatni is alig tudom. Kétségbe vagyok esve! :(


L/17


2012. márc. 2. 09:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Sürgősen el kell menni egy másik orvoshoz.Ezt a pancsert meg otthagyni.
2012. márc. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

1.SŰRGŐSEN egy másik kórház.

Gyerek vagy még,AJÁNLOM ha BPi vagy a nagyvárad téren található HEIM PÁLt:)


2.ROHADTUL PERELD BE orvosi hiba miatt!!!!

2012. márc. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

1.Mi lett volna röntgenen kívül? utrahang? A röntgen elég.

2.Nem kell,hogy összeérjenek a csontok,az szépen össze fog nőni.


Ha aggódsz menj a röntgennel el egy másik orvoshoz és nézesd meg, hogy rendben van-e

(aki pedig nem ért hozzá,ne sípoljon,hogy "azonnalmásik kórház")

2012. márc. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, végtagtörésnél milyen vizsgálatot akar még? PET-CT, MRI? :D És ki helyett akar előrébb kerülni, egy agydaganatos ötgyerekes családanya helyére? Ez kb. ilyen szintű síkbuta demagógia.


30 éve is tudtunk törött végtagot stabilizálni egy röntgennel, sőt, ami azt illeti, 300, de még 3000 évvel ezelőtt is sikerült puszta tapintással. Ha egy kéztőcsont vagy kézközépcsont törött volna el, az már neccesebb lenne (sajkacsont, stb. elég nehéz műtétek), de egy orsó- vagy singcsont törése alap feladat, onkohematológus létemre meg tudnám csinálni, ha nagyon kell.


Kérdés továbbá, hogy a kérdező honnan tudja, hogy szarul rakta vissza? A kontrollröntgenen látta, vagy mi?


A gipsznek nem szorítania kell (sőt azt tilos, pláne végtagon :D), hanem tartania, ez nagy különbség, de nyilván ezt is jobban tudja a kedves kérdező.


Mi az, hogy végig érezte az egészet? Most ezt úgy tudom elképzelni, hogy érzett _valamit_. Egy törött csont műtétét ájulás nélkül nemigen lehet végigcsinálni érzéstelenítés hiányában, szóval megint csak a csúsztatás.


Ööö ahhoz a részhez is szívesen odaálltam volna asszisztálni, amikor a sebész _átszúrta_ a drótot a csonton a húsba, mivel ez "kissé" butaságnak tűnik. De úgy is mondhattam volna, hogy ekkorát nem kéne hazudni.


Az össze nem érő csontokra már nem is mondok semmit.


A történet konklúziója számomra az, hogy minden a helyén van, hiszen e 17 éves kislány szájából jól mutat, oda való az az emlegetett lóf@sz.

2012. márc. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az nem hiszem, hogy hiba, hogy csak röntgen volt, az az eljárás. Minél hamarabb menjél egy másik kórházba, ahol jó a sebészet, és vizsgáltasd meg, és ezenkívül keressetek a szüleiddel egy eü. ügyekre szakosodott ügyvédet (van már néhány ilyen), aki megmondhatja, hogy kell-e vagy érdemes-e perelni.
2012. márc. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Most mondom, hogy esélyetek sincs egy esetleges perben, ellenben a kórház visszaperelhet rágalmazásért, amihez ez a kirohanásod is alapanyagként szolgálhat majd.
2012. márc. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

1.válaszolónak: azon vagyunk,de azért köszi szépen a tippet!


2.válaszolónak: hiába perelném,tudod,azt mondanák rá,hogy orvosi műhiba és lesz*rnák... :/ azért Neked is köszönöm a tanácsokat!


3.válaszolónak: igen,ultrahang nem lett volna rossz,ugyanis mondom,hogy nem csak a csontjaimat sértette meg a dróttal. Műtét után is csúnya volt a kezem,de most már egyre rondább. Mindenhol szineződik el és egyre jobban dagad fel. És a csontok hogy fognak összenőni,ha nem érzékelik egymást? Vagy hogyha netán ígyis összenő,akkor is az ujjam jobban kint van,mint a másik kezemen. Ez is bizonyítja,hogy nem érnek össze a csontok. Köszi a választ!


4.válaszolónak:

Először is ne okodkodj! Tanácsot kértem,nem kioktatást,meghazudtolást és sértegetést. Azt hiszed,hogy egy diplomával Te vagy az Isten?! És hogyha mégcsak 17 vagyok,akkor mi van?! Te nem voltál 17 éves?! Nagyon beképzelt vagy,jó lenne,ha visszafognád magad!Szerintem többet érnél embertársaid szemében,mert ez így nagyon érzéketlen volt,elolvasod a problémámat,aztán úgymond a fejembe röhögsz. Jól esett,köszi!


Kérdéseidre válaszolva:

-Mondjuk valami olyan visálatot,ami nem csak a csontokat mutatja,mert tudod a kéz nem csak csontokból áll,vannak benne erek,idegek,stb.

-Én nem panaszkodtam arról,hogy egy nénit előbb műtöttek,mint engem. Tökre megértem. Nem tudom,hogy hogy jött ide,hogy én bárkinél is előrébb akarok kerülni. Ha arra gondolsz,én nem azért próbálkoztam ismerős által,hanem azért,hogy valaki meg tudna-e rendesen vizsgálni.

-Kézközépcsontom tört el Te okostojás.

-Igen,kontroll röntgenen is láttam,sőt,az ujjam állásából is könnyen rá lehet jönni.

-Tudod,a "kedves kérdező" nem hülye,nem kell annak nézni! Tudom,hogy nem szorítania kell,de épp ez az,hogy pár egészséges ujjamat szorította az a sz@r,ahol a csonttörés volt,ott meg simán lötyögött a kezemen,mégcsak nem is tartotta,ezért mozdult el a csont.

-Nagyon jól tűröm a fájdalmat,nem vagyok az az ájulós típus. Vedd szószerint,ahogy mondom,egész végig éreztem,hogy mit csinál a doki! Nagyon nyilalt,fájt. Kaptam érzéstelenítőt,de nem eleget.Egész műtét alatt simán mozgattam az összes ujjamat.

-Fhú de hülye vagy ember -.-" 2 kézközépcsont közötti húsba szúrta át csonton keresztül a drótot. Mit nem lehet ezen érteni? Még meg is szólalt közben,hogy "hoppá,túlment,visszahúzom". Nagy élmény volt,elhiheted! Ha odaálltál volna aszisztálni,akkor láthattad volna,hogy tényledg ezt csinálta. Minek találnék ki ilyeneket?!

-Pedig mondhatnál rá valamit,mert én nem tudom,hogy ez így mennyire egészséges,hogy nem érnek össze. 3hónap múlva akarnák ki szedni a drótokat,de nem hiszem,hogy így össze fog forrni a csont,ha NEM ÉRNEK ÖSSZE!

-Nagyon lenézően beszélsz rólam,pedig nem is ismersz. Hiába csak 17éve születtem,a szívem nagyobb,mint a Tiéd.Ha valakinek problémája van és segítségre,tanácsra szorul,azt én nem kioktatom,meghazudtolom,sértegetem,hanem azt adom,amire szüksége van. Nagyon B*nkó Vagy,látom Anyádék nem tanítotak jómodorra,mintahogy az én szüleim engem nem neveltek le a káromkodásról. ;)

2012. márc. 2. 12:08
 8/13 A kérdező kommentje:
A helyesírás miatt meg én kérek elnézést,csak 1 kézzel nekem kissé bonyolultabb írni,mert a 2kezes gépeléshez szoktam :$
2012. márc. 2. 12:10
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Nevetséges vagy, és most vergődsz. Pereljetek csak, legalább jó nagyot szívtok anyagilag is, meg a valóság is arcul fog ütni. Nem tudok mit mondani, meg fogod érdemelni.


A szubjektív élményeidre nem csak, hogy nem lesz kíváncsi a bíróság, hanem még jól körbe is röhögnek két valódi per között. Én szóltam...


Nem kell úgy tenni, mintha nem dőlt volna már az esetleírásodból is a mocskolódó vád és panasz, nem érdeklődtél, hanem vért akartál, és most hisztizel, hogy nem az lesz, amit akarsz.


Kislányos viselkedés. Ha kedvesen, értelmesen kérdeznél egy témáról, amiről fogalmi zavaraid sincsenek, nem érdekelne a korod. Így viszont magadról bizonyítod, hogy milyen kicsi vagy még.


Persze nekem semmi bajom veled, hiszen sokat fogsz még fejlődni remélhetőleg, csak próbáltam rámutatni, hogy nem lesz habzsidőzsi a bíróságon ez a sztori. Anyu elhiszi, de a bírót nem érdeklik a könnyeid, ő minden nap lát ilyet.


Gyors gyógyulást kívánok.

2012. márc. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ki akar itt pert Te nagyon hülye?! Nekem nem célom,én csak azt akarom,hogy rendbe jöjjek. Az egy dolog,hogy szubjektívek a panaszaim,de reálisak és igazak. Kössz a jókívánságot,kár,hogy nem gondolod komolyan. Ha annyira gyerekes lennék,akkor csak szimplán elküldelek melegebb éghajlatra.Nem vagyok gyerekes,csak Te bunkó voltál,én meg miért legyek kedves egy bunkó emberrel?!
2012. márc. 2. 15:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!