Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » SÜRGŐS! Mit tehetünk ilyenkor?

SÜRGŐS! Mit tehetünk ilyenkor?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Segítség kellene, vagy valami használható tipp/ötlet egy "tinihez". Szóval testvérem 15 éves, most januárban volt tüdőgyulladása, most februárban pedig ilyen alhasi gondokkal küzd(valószínűleg prosztata, nem tud pisilni, fáj a hasa), de az orvosok eddig nem tudtak konkrét dolgokat mondani. Most kb. két percenként megy a wc-re és nem tud még mindig pisilni és fáj is neki ott lent. A szüleinkkel,velünk nem nagyon van mostanában jóban, illetve az utóbbi két évben hétköznaponként folyamatosan flegmázik, hétvégén viszonylag jó kedve van. Most meg nem akar bemenni ügyeletre, nem tudunk vele mit csinálni, egyszerűen nem hajlandó, hiába mondjuk neki, hogy később még rosszabb lesz, nem érdekli(flegmázik meg "úgy" válaszol). Az előbb megkérdeztem mi baja, azt mondta utál minket, aztán ott is hagytam. Anya hiába próbálja neki mondani, hogy menjenek be az ügyeletre nem hajlandó, ha kihívjuk, akkor sem fogja hagyni magát.Anya aggódik miatta, nem tud vele mit csinálni, tesómat sem érdekli, azt mondta, hogy ő is utálja. Valakinek van valami használható dolga, hogy mégis hogyan győzzük meg? hogy üljek le vele beszélgetni? Aggódom érte, de nem tudok egyszerűen mit csinálni vele, mert bunkó, flegma, a szép és csúnya szó sem segít.

Légyszi valaki, aki járt már hasonló helyzetben vagy valami ötlete van írjon!


2012. márc. 3. 18:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A) kihívjátok, akkor aztán flegmázhat

B) megfogjátok a grabancát és megmondjátok neki, hogy le van szarva, tetszik-nem tetszik, ti fizetitek a gyógyszert, nektek kell őrizni, ha valami baja van, úgyhogy mentek az ügyeletre, ne játssza itt fsza gyereket

C) megmondjátok neki, hogy ha nagyon ugrál lekötözve viszi majd el a roham kocsi

2012. márc. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Orvoshoz mindenképp el kellene mennie!

Ha kell, de nem tud, a hólyagja egyszer csak szétreped! Mert az attól még, hogy nem tudja üríteni, telik! Kap egy katétert, hogy kiüríthesse, aztán gondolom megvizsgálják stb... kap gyógyszert..

A rossz kapcsolatotokhoz nem tudok mit hozzászólni ne haragudj..

2012. márc. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Mondd el neki, hogy ne legyen már ilyen gyerekes, bár alapból sem egy 15 éveshez méltó viselkedés, de ha most éli ki a kamasz korszakát, legalább ne a komoly dolgoknál csinálja, ennyi esze lehetne...
2012. márc. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
kihívnám az orvost.. az adna neki egy nyugtató injekciót,és akkor megtudná vizsgálni. lehet hogy köve van vagy még rosszabb
2012. márc. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Különben nem is értem, hogy nő fel az ilyen gyerek? Velem voltak gondok, de ha anyám/apám azt mondta, hogy már pedig most befogom a pofámat és az van, amit ők mondanak, különben kapok két nagy pofont, akkor akármennyire is utáltam őket érte, befogtam és azt csináltam, amit mondtak. Főleg, ha az én saját érdekem.
2012. márc. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Lengessétek be neki, hogy ha a baj súlyosbodik, akkor a cerka sem fog felállni többé.

(Ez súlyosabb esetekben igaz is lehet, szóval...)

2012. márc. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Most indultak el, "rászánta" magát végre, remélem nem lesz komolyabb baja!
2012. márc. 3. 18:36
 8/12 anonim ***** válasza:

A prosztata nem a férfiak "hasában" van, az kissé másutt fáj!

Összeszedhetett valami húgyúti fertőzést, vagy valami nemi betegséget. Azért van betojva a dokitól, mert fél, hogy kitudódik, de tudatni kell vele, hogy csak rosszabbul járhat!

2012. márc. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A hirtelen vizvisszatartas allergias reakciok tovabbi tunete, a mellekvese-elegtelensegre vezetheto vissza, tehat ezzel jatszani nem lehet.

Mivel a csaladban kommunikalni nem tud, igy elkepzelheto, hogy mas problemaja is van, amirol nem nyilatkozik, ez pedig szinten szegyenerzetet kelt benne, ezert flegma, de megkell neki mondani, hogy ennek sulyos kovetmenyei lehetnek.

Most probaljatok neki mezei zsurloteat, es komenymagot adni, ezeknek van vizhajto hatasuk, illetve a csalanteanak.

A testvered nem szedett be gyogyszert? Azoknak is lehet ez a mellekhatasa, ezt tapasztaltam mar. TEhat ebben a korban elofordul, foleg ilyen csaladi kornyezetben, hogy a gyermek elmenekulni akar, nem talalja a megoldast, igy gyogyszert vesz be tomeny mennyisegben, s sajnos vannak gyogyszerek, amiknek ez a mellekhatasa pl.

2012. márc. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ilyenkor nemcsoda ha ennyire flegma és érthető is ha wczni nem tud, és persze hogy nem akar ügyeletre menni mert fél csak ő ezt így fejezi ki. De mivel említetted hogy már rászánta magát akkor még nem lehet komolyabb gond. Lehet hogy beküldik a kórházba ha olyan nagy a gáz de nem valószínű. A lényeg az hogy most kicsivel jobban tűrjétek a dolgot ha hisztizni kezd mert kitudja mennyire rossz ez az érzés. Csak akkor kezdjetek el vele veszekedni ha már nagyon túlzásokba esik.
2012. márc. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!