Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valami tippet kérhetnék,...

Valami tippet kérhetnék, hogyan tovább? pszichológus kizárt.

Figyelt kérdés

A történetem a következő:

Tavaly kezdtem észre venni, hogy kicsit ducibb lettem mint kéne.. A barátnőmmel is ez volt a helyzet. Elhatároztuk, hogy együtt vágunk neki a fogyókúrának. Na de persze az egyik legegésségteleneb módon, mert azt hittük a drasztikusság megoldás... Úgy döntöttünk, hogy akkor mostantól 3napig semmit sem eszünk.. ő Kibírt 2 napod, de rosszul lett, én a 3. nap reggelén lettem rosszul.. Ekkor már tudtuk, hogy ez nem megoldás. De ahelyett, hogy még akkor rátértünk volna a rendes útra úgy döntöttünk, hogy egyiknap eszünk másiknap nem és így tovább.. Én tényleg nagyon komolyan leakartam fogyni, így az evős napon is nagyon keveset ettem.. Meg is lett az eredménye. Egyik nap olyan rosszul voltam és annyira éhes, hogy nem érdekelt semmi, kimentem és ettem ettem ettem amennyit csak bírtam. Persze szörnyű bűntudatom lett. Úgy éreztem átverem magam, féltem, hogy minden amit eddig tettem kárba veszett. Előző napokban halottam a purgálásról, és annyira kétségbe voltam esve, hogy kipróbáltam. Lenyúltam a torkomon és megpróbáltam. Nem jött semmi. Még egyszer megpróbáltam és sikerült. Majd még1-szer és még1-szer és még1-szer. Fura érzéseim és gondolataim támadtak.. Elhatároztam, hogy másnaptól betartom a régi szabályokat.De nem sikerült. És így ahoz a módszerhez nyúltam, ami bevált nekem. És így volt ez egész tavaszon át, bele a nyárba majd az őszbe végül pedig a télbe, ahol mindebből már nagyon elegem volt. Egy bizalmasomtól kértem tanácsot, aki valaha érintett volt ilyen ügyben. Majd megpróbáltam kilábalni ebből az egészből. Kisebb nagyobb sikerekkel. Végül 2hete volt egy "áttörés" szerüségem. Aznap egy kicsivel többet ettem mint kellett volna. És úgy döntöttem, hogy jólvan akkor most utoljára megyek és kihányom. Bementem a wc-be megálltam elötte, de nem tettem meg. Azt gondoltam, hogy eddig győztes voltam, akkor ezután is az leszek. Kimentem és nem tettem meg, helyette elmentem sétálni. Büszke voltam magamra, úgy éreztem sikerült felékerekednem, hogy valóban győztes vagyok ebben a harcban. Igen ám, de jött a hétvége otthon. Soksok finom hami, ja igen a szülinapom közre is játszott. Volt torta, volt hús hússal és minden amit csak el tudtok képzelni. Én azt hittem hogy túl vagyok már ezeken a fogyós témákon és ettem aamenyit csak bírtam. Vissza jött a bűntudat. Erősebben mint máskor.. Mert visszahíztam 1.2 kg-t. Belenéztem a tükörbe és egy dagadt lányt láttam. Egy undorító, hájas malacot. Rosszul éreztem magam és sírtam. Eszembe jutott a purgálás. Hogy könnyítsem a fájdalmat, bementem a fürdőszobába, és ezuttal nem bírtam megállni, megtettem. Ezután olyan érzés fogott el. Öröm, megkönnyebülés, nyugodság, mintha valamiféle drog lett volna. Régebben sosem éreztem ezt az érzést ilyen intenzíven. Azóta vágyom erre az érzésre, miközben próbálo újra kikerülni ebből a körből.. De ezt meglehtősen hátráltatja ez a fantasztikus érzéss újra élésének vágya.


Szóval én tényleg szeretném mindezt abbahagyni, de félek, hogy nem tudok parancsolni magamnak.Mit lehet ilyenkor tenni? Valaki hasonló cipőben? Kérlek mondjatok tippeket. És ha lehet ne nagyon szidjatok, a napokat végigsírtam, most tényleg a padlón vagyok. Nagyon szeretnék végre egy nyugott életet. Minden válasz segít.



2012. márc. 4. 21:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%

Elöször is a purgálás hashajtást jelent, nem hánytatást.


Másodszor ha nem akarsz pszichológust, akkor semmi esélyed rá, hoyg kilábalj ebböl.

2012. márc. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ezen csak pszichoterápiával lehet segíteni.
2012. márc. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. :) A purgálás maga a szó tísztítást jelent. :)
2012. márc. 4. 21:31
 4/14 A kérdező kommentje:
De ha nem akkor elnézést. Akkor minden szó amit purgálásnak írtam hánytatást jelen. Tényleg köszönöm a választ, de nem tudok elmenni orvoshoz.
2012. márc. 4. 21:32
 5/14 anonim ***** válasza:
Nézz szembe a tényekkel(ha tudsz) Ez bulimia. Ha vissza tudod állítani a normális(a fogyókúra előtti)életedet külső segítség nélkül, akkor hívj fel és megyek hozzád tanulni. Mindenkinek vannak olyan dolgai, amitől szabadulni akar, de ezeknek olyan természetük van, hogy minnél inkább szabadulnál annál inkább fojtogat. Szerintem fordulj pszichológushoz. Nem szeretem ezt a mondatot leírni. Lehetőleg mindig kerülöm, mert ez a mondat a betegségtudatot erősíti a segítséget kérőben, de nem szeretném a problémádat bagatellizálni. Megerősítettél magadban egy negatív cselekvést egy örömérzettel. Te tudod, hogy melyik utat akarod választani? Tényleg tudod? Akkor válaszd ki és járd végig.
2012. márc. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Tényleg a betegség tudatot erősíti. De én már nem vagyok beteg, csak vissza estem. Megpróbálok kimászni, de félek hogy ismét visszaesek.
2012. márc. 4. 21:37
 7/14 A kérdező kommentje:
köszon szépen a választ! Tényleg segít.
2012. márc. 4. 21:38
 8/14 anonim válasza:
Tényleg nehéz! Tudom milyen érzés, amikor a tükör nem azt mutatja amit látni szeretnél, a padlón vagy, elhatározod magad, találsz egy megoldást. De nem jön össze a nehezebb út és a könnyebbet választod. Én is gyógyulófélbe vagyok, de nekem ez egy kisebb segítséggel sikerült eddig. Ha nem szeretnél pszichológushoz járni ajánlom a suliorvost. Én még általánosba járok, minden héten háromszor fél órára meglátogatom. Ha nem megy egyedül hívd az egyik barátnődet is. Ez fejben dől el, hogy meg akarsz-e gyógyulni vagy sem. Nehéz az út, és vannak hullámvölgyek. Kicsik, nagyok. Nem számít hányszor buksz ki. Ha bízod magadban meg tudod csinálni.
2012. márc. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Kevés az hogy bízzak magamban. Újra akarom élni ezt az élményt! Annyira jó érzés... Pedig nem kéne, hogy jól essen, hiszen ez tényleg egy olyan dolog, ami rossz, és tudom, hogy nem szabad... Segítséget szó szerint kizárt, hogy kérni fogok. Nincs az a pénz...
2012. márc. 5. 16:18
 10/14 anonim ***** válasza:
Próbálj meg annyit enni, amit ől még nincs bűntudatod, és akaraterő, hogy ne tedd meg megint! Tudom hogy nehéz.. Ha pszihológushoz nem akarsz, de ki szeretnél lábalni ebből a betegségből (már az félsiker hogy felismerted) akkor szerintem próbálj meg olyan helyet nézni, ahol hasonló emberek vannak, vagy egy hozzád közbelebb álló személlyel megbeszélni. Akár neten, akár élőben.
2012. márc. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!