Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ti le tudtok nyelni a vitamino...

Ti le tudtok nyelni a vitaminokat, tablettákat?

Figyelt kérdés
nekem régen mindig bajom volt vele,rengeteget szenvedtem vele.egy ideje már jobban megy.de most kaptam egy vitamint,ami nem túl nagy,de nem hanygya méretű.hogy nyeljem le?narancslével még meg is próbálnám vagy hasonlóval vagy fantával vagy kólával,de víz van csak.azzal nem merem bevállalni.
2012. márc. 10. 15:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ez most hülyén fog hangzani de mondogasd magadban: bekapom, nyelek és már lennt is van! :D citromos vízzel próbáld ha van citromlé. Sok sikert! :)
2012. márc. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nekem a kapszulákkal van gondom, de mondogathatok neki bármit, nem akar lecsusszanni.
2012. márc. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Törd össze két kanál segítségével,mint a gyerekeknek szokták.Ha erölteted rosszabb lesz és netántán felsérted a torkodat vele.Nálam ez volt,mert úgy éreztem mindha nem ment volna le.Orvos is látta és ő tanácsolta ezt.
2012. márc. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
köszi:)majd megpróbálom amit az első válaszoló ajánlott:)mondjuk ha nem nagyon muszáj akkor le se nyelem,de hogy ne menjen kárba,azért lehet megpróbálom.amúgy ez centrum vitamin.kék.
2012. márc. 10. 15:41
 5/16 A kérdező kommentje:
ha eltöröm akkor nem lesz rosszabb ízű?
2012. márc. 10. 15:42
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem minden gyógyszert szabad eltörni, van amit csak egészben szabad lenyelni, nézd meg az utasításban.


Egyébként én sem tudok semmilyen gyógyszert lenyelni, ez idegi alapon lehet, mert egyszer megakadt egy a torkomban, azóta ha le akarom nyelni, már szűkül is össze a torkom és nem sikerül. Méhpempővel kúrálom magam vitamintabletták helyett, illetve ha nagyo

muszáj valamit bevenni megkérem az orvost, hogy mini tablettát írjon. :-)

2012. márc. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Igen. Kiskorom óta asztmás vagyok, nem nagyon válogathattam, meg rinyálhattam. Most már víz nélkül lenyelem esténként az állandó gyógyszerem, és semmi bajom.

Egyébként a víz ugyanolyan folyadék, mint a fanta. Jézusom...

2012. márc. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
de ha vízzel nyelem akkor nincs meg az esélye hogy jobban érződik a rossz íz?
2012. márc. 10. 16:27
 9/16 A kérdező kommentje:
meg a víztől nem olvadhat el?mondjuk elolvadhat a többitől is.
2012. márc. 10. 16:28
 10/16 anonim ***** válasza:
Általában a vitaminoknak nincs rossz ízük. Amúgy meg lehet, hogy kicsit érződik a rossz íz, ezért ajánlatos többet inni, és elmúlik.
2012. márc. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!