Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyulladt, fájó, nagy csomó a...

Gyulladt, fájó, nagy csomó a fenék bőrön. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Nem túl gyakran, de évenként 1-2x előfordul, hogy a fenekemen (általában ugyanott) egy fájdalmas csomó alakul ki. Néha a színe is vörös, mint egy hatalmas pattanás, de van, hogy gyakorlatilag szemmel nem is látszik, csak a bőr alatt kitapintva érezni, hogy ott egy gyulladt csomó, ami érintésre-ülésre fájdalmat okoz. Rendszerint pár nap alatt elmúlik, (esetleg 1 hét) de rettenetesen kellemetlen és nem tudom mit tehetnék ellene.

2012. márc. 11. 13:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
furunkulus
2012. márc. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ne nézz hülyének, de rajtam anyukám úgy segített, hogy rátett egy fél paradicsomot ( a belsejével a gyulladás felé) és rá-leokoplasztozta a fenekemre és úgy mászkáltam :D pár óra-1-2nap alatt kiszívja belőle a gyulladást.

hasznos még utána fertőtleníteni pl alkohollal megtisztítani


vagy ha valakiben bízol, megkérheted hogy nyissa fel és próbálja kinyomni, de az baromira fáj ám :) és többszöri kezelés szükséges.

2012. márc. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A paradicsom, és a hagyma is jó, de a sima párakötés is megfelel. Azt úgy csináld, hogy bekened a furunkulust valami antiszeptikus krémmel, arra rá egy kis vizes vatta, erre egy nylon darab, hogy elfedje, erre rá egy száraz vatta darab. Az egészet leukoplaszttal hermetikusan lezárni, és másnapig rajta hagyni. Ezt meg is lehet egy párszor ismételni, ameddig ki nem fakad. ...vagy elmész a sebészetre, és ott felnyitják, és kitakarítják.
2012. márc. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
tegyél rá sajtot
2017. ápr. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!