Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vashiányos vagyok mit javasoltok?

Vashiányos vagyok mit javasoltok?

Figyelt kérdés
13éves vagyok. Vashiányos már kb.2 éve és rengeteg olyan élelmiszert eszek aminek ezt pótolnia kellene, de semmi hatása... Az orvosom egy csokoládé ízű tablettát írt de kihánytam mást pedig nem ír fel. Tudtok javasolni valamilyen gyógynövény eredetű vagy egyéb készítményt/gyógyszert?
2012. márc. 11. 16:38
 1/7 anonim ***** válasza:
a spenót elvileg jó. mondanám, hogy igyál 1 deci vörösbor naponta, de ezt a szüleid nem biztos, hogy díjaznák. meg van egy méz(az van az üvegre írva, hogy vitaminbomba) az állítólag javítja a vérképet
2012. márc. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nkem az egyik lányom vashiányos,vettem a patikában kis tuusos vanília ízű vas-csaeppet,abból kell neki 2 csepp 2 naponta. Nagyon kiadós,teában íze sincs és bevállt. Szedünk mellé vény nélküli 3 mg-os folsav tablettát,az megköti a szervezetében a vasat-vagy mi a csuda.....
2012. márc. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Homeopátiás szerek közül, a vörösvérsejtek erősítésére és az energiaszint növelésére China használatos, a Ferrum metallicum adásával növelhető a vér vasszintje.Egyél sok májat, mézet, tojást, spenótot, sárgarépát, petrezselymet, csalánt. Szedhetsz még B12. A tárnics-ot az emésztés javítására, és a vas felszívódásának előmozdítására használják.
2012. márc. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lehetőség szerint kerüld azokat az ételeket, amik gátolják a vas felszívódását!

A magas cink, réz, fitát és oxalát tartalmú kaják teszik ezt. Sok a fitát a gabonákban, így a lisztes cuccokban, főleg a teljes kiőrlésű gyönyörűségekben. A spenót oxalát tartalma miatt nem tud belőle a vas megfelelően hasznosulni. A szója, hüvelyesek, diófélék, meg a krumpli is ellene dolgoznak a vas felszívódásának, illetve a tea, bor, kávé is. Ja és a tejtermékek sem segítik a vas felszívódását. A C vitamin és a folsav viszont fokozza. És állati eredetű táplálékból (húsok, máj, belsőségek) jobban hasznosul a vas, mint a növényi eredetűből.

2012. márc. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
cékla?!?!?
2012. márc. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kihányom a céklát!! Sokan javasolták pedig! Mindenkinek köszi a választ.
2012. márc. 27. 18:44
 7/7 anonim ***** válasza:
En minden gyogyszert... Marad a szuri akkor,kibirhato ;) :)
2012. márc. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!