Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Minden nap fürödtök? Én...

Minden nap fürödtök? Én olvastam és a napokban a tvben is láttam hogy több országban egyre elterjedtebb hogy nem minden nap fürdenek.

Figyelt kérdés

A németekről például ezt nem gondoltam volna, őket olyan tiszta népnek gondoltam.Állítólag több nézet szerint nem egészséges, meg a bolygónak is ártunk vele. Ti hogy vagytok evvel?? [link]

Ebben a cikkben egy bőrgyógyász álláspontja szerint kell a zuhany minden nap, viszont amit a tv-ben láttam riportot, ott két naponta javasolták a fürdést.


2012. márc. 13. 12:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Naponta fürdök, sokszor naponta 2x is. Akinek elég a kétnaponta, az vegyen a többieknek gázálarcot.
2012. márc. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Elég sok országban jellemző. Az olaszokra pl tényleg igaz. :D

A bőrnek sem egészséges, én nem kell kád vízben lubickolni, meg vastagon kenni magunkra a tusfürdőt, aztán mivel kiszárad a bőr, még literszám a testápolót is, és végül mindezt belemosni a vízbe.

De azért erősen rossz közérzetem lenne, ha nem vennék minden nap egy gyors zuhanyt. :D A fontosabb részeket persze tusfürdővel meg is mosom, de pl kart és lábat, hátat ha nem piszkolódik, teljesen felesleges átsuvickoni minden nap, nagyon klasszul kiszárad és ekcémás lesz az ember. Tapasztalatból is tudom sajnos. :/

2012. márc. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
Nem fürdök minden nap, hanem tusolok. Bőven elég. Van, hogy heti 1 nap kimarad, ált. péntek, mikor másnap nem megyek sehová és pénteken sem voltam sehol. Nem izzadok meg semmiben, nem vagyok büdös, semmi. Nyilván ha megyek másnap valahová, akkor előző este vagy aznap reggel letusolok.
2012. márc. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Naponta zuhanyzom, fürdeni 3-4 hetente szoktam.
2012. márc. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kövezzetek meg, én nem fürdök minden nap. Vagyis nem mindig :D

Nyáron természetesen megy minden nap fürdés, akár többször is lemosakszom, mert akkor azért izzad az ember.

De ilyenkor "hidegben" általában minden 2. nap fürdök. Nem vagyok se izzadékony, se alapjáraton büdös, minden nap mosok pl. hónaljat meg intim tájakat, de ténylegesen fürödni csak minden 2. nap szoktam.

Pláne hogy erős bőrbetegségeim vannak, ki is verné a biztosítékot ha egész nap vizezném még őket.

2012. márc. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, én mindennap szoktam fürödni, vagyis tusolni. Minden este, anélkül nem bírok még aludni sem és a közérzetem is rossz. Nyáron amikor meleg van, olyankor naponta többször is letusolok.
2012. márc. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát nálam a fürdés egyenlő a zuhanyzással, sose értettem mi a különbség. :D A fürdés a bőr megmosása és kész, az mind1, hogy állva, vagy fekve tesszük...:D


Nem szoktam minden nap fürdeni, mert nem tesz jót a bőrnek az a sok vegyszer. Egyedül a hónaljamat szoktam rendesen megmosni, elvégre rajta van az izzadásgátló, az nem kell estére.:D Meg persze az intim helyeket elől, hátul. de hogy minden nap tusfürdővel csutakoljam magam mindenhol...:D Ááá.. Nem szoktam büdös lenni, mert semmit sem csinálok szinte egész nap, ha meg mégis, akkor csak tiszta vízzel leöblítem magam. Tusfürdőt hetente 1x, nagyon max. 2x szoktam használni. :)

2012. márc. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.


Egyetértek, a fürdés egyenlő a zuhanyzással. (nálam) :)

2012. márc. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Tök mindegy, én sem teszek különbséget a zuhanyzás és a kádban fürdés között.Semmi jelentőssége nincs a kérdésemben ennek. :)

köszi a válaszokat !

2012. márc. 14. 09:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!