Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Úgy tudom, külföldön nagyon...

Úgy tudom, külföldön nagyon sok országban nem szokás (ami Magyarországon) minden nap letusolni, fürdeni, hanem hetente csak 1, max 2 alkalommal. Állítólag tönkereszi a bőrt a mindennapos mosakodás. Ti mit tudtok erről, mi a helyes, az egészséges?

Figyelt kérdés
2010. nov. 25. 14:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is nem rég hallottam erről :) Valószínű sok embernek azért van penetráns hullaszaga,mert gyakran fürdik XD

Gondolj bele,ha napokig nem mosnád meg magad sehol akkor milyen "kellemes"érzés lenne.Szerintem valami okos azért találta ki,hogy kevesebb legyen a vízszámlája :D

2010. nov. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
Nem érdekel hogy egészségtelen a napi mosakodás akkor se fogok lemondani róla
2010. nov. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A fürdés, tusolás, és mosdatlanság között sztem van átmenet. Amikor nem az egész testé mossa valaki, hanem a kényes pontokat. Alváz, hónalj. Bár én még nem hallottam erről a dologról, de azért nem tartom elképzelhetőnek, hogy abszolút nem mosakodnak sehol egész héten. A bőrt ugyan tönkre vágja a víz és a szappan, de az intim testrészeket meg a baktériumok vágják haza. Annak kell a tisztálkodás.
2010. nov. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én csak fürdés, vagy zuhanyzás után tudok elaludni, akkor is, ha éjjel 2 van. Nem mondanék le róla. Azt meg nem hinném, hogy szebb, egészségesebb bőrrel bírna az, aki kevesebbet áztatja magát!
2010. nov. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
pedig egy idő után már csak kopik, höhöhö
2010. nov. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Amikor voltak nálunk dán cserediákok megfürödtek akkor, amikor megérkeztek és mielőtt hazamentek. 9 napig voltak nálunk.
2010. nov. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg igaz.Most hallottad nem régen?Hm..fura lenne... Mikor kint éltem Németországban egy ideig,megkérdeztem a "családom",hogy miért nem fürdenek mindennap?Azt mondták,mert ők,velünk ellentétben gondolnak az unokáikra,hogy legyen víz stb. nekik is.Tény,a németek mindig is környezettudatosabb nemzet voltak mint mi.Megjegyzem én sem bírom ki fürdés nélkül.:)
2010. nov. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha naponta egyszer pár perc alatt lezuhanyzol, akkor nem lesz nagy baja a bőrödnek. Pláne, ha ph semleges tusfürdőt használsz. (Én a natúr Saba-ra esküszöm.)
2010. nov. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Én most voltam Angliában, ők sem fürödtek mindennap, sőt a gyerekeiket sem fürdették minden este, náluk "gyereknapnak" számított a fürdés, de tusfürdőt/habfürdőt meg csak kb. minden második, harmadik fürdésnél használnak. Nekem ez elég fura, nálam alapvető a napi min. 1 fürdés/tusolás.
2010. nov. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Azt hogy nincs sfurdes/tusolas nem hallottam, nem tudom elkepzelni, egyebkent itt nincs ilyen gond. Amit hallhattal az, hogy nem hasznalnak szappant. Sokan testkremmel kenik be magukat, utana rogton zuhanyoznak, sokan szappannelkuli testfurdot hasznalnak, valaki csak vizet.
2010. nov. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!