Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Már betegesen...

Mit tegyek? Már betegesen gépfüggő lettem.

Figyelt kérdés

Egyszerűen már beteges amit csinálok..Nem csak facebookozni szoktam persze ott is mindig fent vagyok, közbe mást is csinálok! Hazajövök suliból szinte remegek a gépért, belépek cipővel a szobába bekapcsolom a gépet és még bekapcsol addig leöltözök, utána éjszaka 2-ig is simán itt ülök.. Múltkor nem volt net és 10perccel később tudtam idejönni, de már rugdostam a gépet! Nincs kedvem semmihez csak állandóan gépeznék, múltkor azért mondtam le a sétát mert inkább gépezni akartam! Ez teljesen komoly!! Van még így valaki? Hogy szokhatnák le?

13/L


2012. márc. 15. 18:18
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
Én hozzád képest egy öreg krapek vagyok, de én is így jártam. Még orvosságot is kaptam a pszichiátertől "függőség" miatt. De azért ez nem olyan, mint a nikotin vagy az alkohol, könnyebben le lehet szokni. Helyettesíteni kell más élvezettel. (De ne a drogot válaszd!):D
2012. márc. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

anyád mit szól ehhez?

azt csodálom,hogy ők nem szüntetik be a nethozzáférésedet

2012. márc. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
Ez tényleg nagyon komoly baj. Az jó, hogy Te is érzed, és szeretnél leszokni. Próbáld csökkenteni először, és fokozatosan 0- ra vinni!!! Este 8 után már legyen kikapcsolva - hallgass zenét, beszélgess az otthoniakkal. Figyeld meg, ha így mész aludni, pihentebben, jobbkedvűbben ébredsz, és álmodsz is! A gép (és a tv is)leterheli a tudatot a sok képpel, nem álmodik miatta az ember. Neked tanulni kellene! Képességeidet fejleszteni! Mi szeretnél lenni? szeretsz-e rajzolni, zenélni, énekelni? Tanulj egy nyelvet - vizsgázz le belőle!! Iratkozz be valamilyen tanfolyamra- és szorgalmasan készülődj rá. Elhatározás kérdése - hidd el megéri! Később ezek jól fognak jönni, érdekesebb lesz a munkád is.
2012. márc. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is függő vagyok. Képes vagyok egész nap a gép előtt ülni, szörfözni rajta. Reggel, amikor kinyitom a szemem, cigi, és gép bekapcsolása.56/N
2012. márc. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia. Én is így voltam egy másfél, két évvel ezelőtt. Emlékszem, hazajöttem a suliból, rögtön bekapcsoltam a gépet, és játszottam este 10-ig. Leckét talán utána írtam, vagy felkeltem hajnalban. Olyan rossz jegyeim, mint akkor, soha életemben nem voltak. Volt, hpgy amikor meg elment a net egy időre, elkezdtem hisztizni. Így utólag elég szánalmas lehettem...


Anyum folyamatosan piszkált, mert már vele se mentem sehova, se kutyát sétáltatni, se a barátainkhoz... Elmesélte persze másoknak hogy az ő kicsi lánya milyen kocka lett, egész nap a gép előtt görnyed, ami még rá tett egy lapáttal a dologra. Tulajdonképpen emiatt lett elegem. Töröltem a játékot és nem játszottam többet.


Az elején még nehéz, de a lényeg hogy ne is gondolj a gépre, hiszen nem visz előre az életben ha előtte ücsörögsz naphosszat, csak repülnek el az értékes órák, amit sok más hasznos dologra is fordíthatnál. Nekem is kb egy jó fél év teljesen kimaradt az életemből, és így utólag már borzasztóan bánom. Nem utolsó sorban felszedtem jó néhány kilót, amivel a mai napig küzdök, és emlékeztetnek a "sötét korszakomra".

2012. márc. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek!!
2012. márc. 15. 18:50
 7/8 anonim válasza:
Én is csatlakoznék az előttem hozzászólókhoz. Tanulj, legyél többet a természetben, sportolj! :)
2012. ápr. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 dani99211 válasza:
Az az érdekes hogy sokat ülök a gép előtt, de jó jegyeim vannak és hízni se hízok :D
2013. dec. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!