Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért félek betegesen az...

Miért félek betegesen az amputált emberektől?

Figyelt kérdés

Egy oldalon láttam egy lábatlan, kezetlen férfit, akit, mint pozitív életformát követő embert mutatnak. Nem bírtam megnézni a videót, hiába írják, hogy érdemes... Erről jutott eszembe a kérdés.

Már nagyon régóta félek maga a csonka test látványától. Elég egy ujjperc is... És tudom magamról, ha velem ilyen történne, nem bírnék tovább élni, annyira undorodom és rettegem...

Van párom, és ha arra gondolok, vele ilyesmi történne, el tudnám-e fogadni?

Valaki van hasonló helyzetben? Mitől alakulhatott ez ki bennem? Senkinél nem volt amputálás a családban, leszámítva apám bátyját, akinek fél hüvelykujja hiányzik, de az is régi dolog (valami gép szedte le neki) és szinte sosem találkozunk vele, kiskoromban fel sem tűnt. Nem emlékszem, hogy pici gyerekként láthattam-e csonka embert, amitől így megijedtem esetleg...

23L


2012. jan. 7. 10:25
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Ez azt hiszem egy fóbia, hivatalosan is van ilyen.
2012. jan. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
Menj el orvoshoz evvel a problémával, nyugodtan.
2012. jan. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
én is utálom még a szótól is írtózom, de a videót megnéztem, és nagyon igaza van. ha nekem lenne ilyen szerintem nem lenne tovább kedvem élni, akármilyen durván hangzik... kéz nélkül? áhhh... szerintem ez nem durva fóbia. vigyázzunk magunkra és akkor nem lesz semmi baj :)
2012. jan. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért, mert nem mersz szembenézni azzal, hogy te magad múlandó, halandó, esendő emberi lény vagy. Fiatalabbaknál előfordul. Ha valamire nem mersz ránézni, az azért van, mert olyan dologra emlékeztet, amire nem akarsz emlékezni, amiről nem akarsz tudomást venni.


Egyébként a haj- vagy körömvágás is amputáció. Ezektől nem félsz?

Hogy viseled az első ráncokat? És a sebeket, sebhelyeket?

Az élet mindenkit elhasznál, más ütemben persze.

Láttál már halottat? Halott emberek képeire is hasonlóan reagálsz?

2012. jan. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az amputált emberről eszedbe jut, hogy akár veled is megtörténhet, ezért félsz. Ez egy normális reació.
2012. jan. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

4-es válaszadó: Nem félek a haj- és körömvágástól, az nem nem függ össze az amputációval. Az öregedéstől sem félek. Vannak a testemen hibák, sebhelyek, de ezeket már megszoktam.

Holtat nem láttam, múmiakiállításon voltam, de az inkább érdekes volt, mint rémisztő. Filmekben is elborzadok a véres jelenetektől, ha leszakadnak a végtagok, ujjak, bármi ilyen, ki tudnék szaladni a világból... Pl. még ha humorosan egy rajzfilmben is van benne (Family Guy). Olyankor eltakarom a szemem...

2012. jan. 8. 10:00
 7/9 anonim válasza:
Én sem gondoltam hogy ki lehet bírni azt ha az ember elveszíti valamelyik végtagját, de szerintem a legtöbben így vannak ezzel. Azután velem sajnos megtörtént és noha nem egyszerű de mégsem lett vége az életemnek. Az ember mindig felnő a feladathoz amit az élet gördít elé.
2012. febr. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nekem is leamputálták a lábam...
2012. febr. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Combamputált nő vagyok és élek!
2014. jún. 10. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!