Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi az onkológus feladata?

Mi az onkológus feladata?

Figyelt kérdés
Az onkológus kezeli a betegeket vagy műtéteket is végez? A neten már rá kerestem de semmi hasznosat nem találtam.

2012. márc. 16. 12:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Az onkológus csak kezeléseket ír ki a leletek alapján. Nem műt, nem vizsgál, mindenhová úgy küld, ahová szerinte kell menni.
2012. márc. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
És szerintetek nagyon stresszes munka? És mennyire alakít ki személyes kapcsolatot a beteggel? Tudom, hogy elvileg nem alakíthat ki,de sokat találkozik a beteggel? Bocs a sok kérdésért csak még annyi, hogy az orvosi egyetem alapképzése után hogyan lehet szakosodni abba az irányba?
2012. márc. 16. 15:39
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Mivel én csak betegként találkozom az onkológusommal, nem tudom, hogyan tudnál szakosodni, de azt hiszem belgyógyászati irányban keresgélj. Egyébként rengetegen vannak mindig. Velem 3 havonta találkozik. És a stresszre kanyarodván szerintem az lehet, többszáz (ezer) ember életéről vagy haláláról dönteni helyesen-helytelenül... Nekem too much stressz lenne. Személyes kapcsolatot nem alakítanak ki senkivel. Szerény véleményem szerint az orvosok és az asszisztensek tanulják azt, hogy faarccal senkire rá sem nézve végzik a dolgukat. Én csak egy betegségkód vagyok nekik, egy senki, aki rontja vagy javítja a statisztikát...
2012. márc. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm,és várom a hasonló válaszokat. Bár még az ilyen válaszok után is "hivatásnak" érzem hogy orvos legyek, ezen belül is onkológus.
2012. márc. 16. 19:51
 5/16 anonim ***** válasza:
Megkérdezném "milyen" válasz ill. mi a gondod vele? Derogál esetleg?
2012. márc. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

"És a stresszre kanyarodván szerintem az lehet, többszáz (ezer) ember életéről vagy haláláról dönteni helyesen-helytelenül... Nekem too much stressz lenne."

Az "ilyen" válaszok után, mert sokan mondták, hogy szerintük nem a legmegfelelőbb választás lenne.

Majd máskor úgy kommentálok egy választ, hogy egyértelmű legyen "milyen" is az a válasz és hogy derogál-e vagy sem.

2012. márc. 17. 09:27
 7/16 A kérdező kommentje:
De visszakanyarodhatnánk az eredeti kérdésre. Szóval várom a válaszokat! :)
2012. márc. 17. 09:29
 8/16 anonim ***** válasza:
5%
Látom a válaszodból, hogy jó orvos leszel. Mosolyogva szurkálódó, aljaskodó megjegyzésekkel.
2012. márc. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Először is nem ismersz, másrészt nem arról van szó, hogy akadékoskodjak vagy hogy aljaskodó megjegyzéseket tegyek, csak feltettem egy kérdést és kaptam először egy hasznos választ majd még egyet amit megköszöntem, leírtam a véleményemet, megnyomtam a zöld gombot, hogy hasznosnak találtam. Erre a következő válasz meg már az volt, hogy mi a problémám. Ez csak egy kérdés, de megint elment egy másik irányba.
2012. márc. 17. 10:53
 10/16 anonim ***** válasza:
Elvileg meggyógyítani egy rákos beteget.De manapság csak kisérleteznek az emberen a kemóval ami halálát okozza :/
2012. júl. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!