Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ti milyen gyakran használtok...

Ti milyen gyakran használtok fényvédőt?

Figyelt kérdés
Kék szeme, világosbarna hajam van nagyon fehér bőrrel és sok anyajeggyel. Tavasztól őszig minden nap kenegetem magam magas fényvédelmet nyújtó cuccokkal, ami miatt viszont mindenki hülyének néz... Ti milyen gyakran használtok ilyen termékeket? Tényleg ennyire kirívó, ha valaki vigyáz a bőrére? A D-vitamin hiányt most hagyjuk, mert azt lehet pótolni, a különféle bőrrákokat viszont már nehezebb kezelni.
2012. márc. 20. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak nyáron, a tűző napsütésben kenem magam, akkor is csak akkor, ha tudom, hogy sokáig leszek a közvetlen napsütésben. Pl strandon, kiránduláson.


Nekem is kék szemem van, barna hajam és sok anyajegyem.


De ezek a fényvédők sem tesznek túl jót a bőrnek, azok is okozhatnak rákot, mert van amelyik fény hatására bomlik (pont ezért véd), de közben meg káros termékek keletkeznek.


Meg most őszintén, ha munka közben bent ülök egy szobában, mi a tö.kömnek kenegessem magam fölöslegesen, ezektől még ragyás is leszek.


Szóval szerintem olyan formában, ahogy TE csinálod, csak többet árt mint használ.


A d-vitamint valóban lehet pótolni, de a bélrendszerből rosszul szívódik fel, ráadásul ezekben a vitamin készítményekben mesterséges sz@rok vannak, a D-vitamint nagy dózisban meg csak receptre lehet kapni. Amúgy a fényvédőtől még tud a bőr barnulni, meg D-vitamint is termelni, csak akkor menjél is napra, ha már használod.


A d-vitaminnak egyébként erős antioxidáns hatása is van, szóval véd a rák ellen is, másrészt egyáltalán nem biztos, hogy több a bőrrákos mint 60 évvel ezelőtt, hiszen egyszerűen azóta szűrnek, így nyilvánvaló, hogy több esetre derül fény mint előtte, ráadásul sokszor azt is annak diagnosztizálják ami nem az, leveszik, jobb a biztonság címen, ami nem baj, de attól még nem rákos az illető.

2012. márc. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Milyen fajtájú boltba kéne megvennem a fényvédő krémet?
2013. máj. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
szerintem egyáltalán nem hülyeség, hogy ha a nagyon fehér bőrödet tavasztő őszig kenegeted. nyilván érzékeny a bőröd vagy könnyen leégsz. igazából szinte mindenkinek ezt kellene tennie, mert bár nehezebben lehet vele barnulni, legalább véd egy kicsit a naptól. 10-20 évvel később is egészséges és fiatalos bőröd lesz, míg mások, akik nem védték magukat, ráncosabbak lesznek, és majd téged fognak irigyelni a bőröd miatt. : ) én eddig sosem kentem magamat, mert úgy gondoltam, úgyis túl fehér vagyok és ha naptejezek, még ennyi színem sem lesz... szeretem a fehér bőrömet de utálom amikor szoknyában világítanak a hófehér combjaim. de idén én is kenni fogom magam, mert nélküle sem barnulok, úgyis fehér maradok, akkor meg inkább védem kicsit magamat. ha közvetlen a napon leszek akkor szerintem óránként be fogom kenni magam. de napközbeni szaladgálásra szerintem nem kell ennyiszer.
2014. jún. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Abból nem lesz baj, hogy bekened magad. Még hogy rákot okoz?! Folyamatosan ellenőrzik a fényvédő krémek komponenseinek bomlásterméket. Ha rákot okoz, betiltják, így kis eséllyel leszel tőke rákos. Ellenben az UV biztosan rákot okoz.
2014. jún. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!