Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fehér darabok a torkomból?...

Fehér darabok a torkomból? Mitől van?

Figyelt kérdés
Időnként fehér, büdös darabok szoktak eljönni a torkomból, nagyon rossz szaga van és sokszor a hányinger kerülget.. Olyan gyufafej nagyságúak. Sokszor mosok fogat egy nap, de mindig úgy érzem hogy van egy kis szájszagom. Ami zavar, hogy ilyen fehér, színtelen váladék is előjön, ált .evés után szoktam felköhögni, nagyon undorító. :'( Belenéztem a torkomba, és a mandulás melletti részeknél még van pár ilyen fehér izé. Mit csináljak?

2012. márc. 21. 14:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

ezt mandulakőnek hívják. amikor a mandulában levő genny "megkövesedik".

itt olvashatsz még róla:

[link]

nekem azóta kivették a mandulámat, addig sajnos mindig megvolt ez a probléma.

2012. márc. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez biztos? És ez ellen még mit lehet tenni? Semmiképp sem vetetem ki, nagyon félek ettől. :(
2012. márc. 21. 14:20
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

ha nagyon aggódsz, keress fel egy gégészt. nekem folyamatosan be volt gyulladva, állandóan antibiotikumokkal tömtek, de nem segített semmi, ezért kellett kivenni. a mandulakő gondolom csak hab volt a tortán. amikor kivette a doki a mandulámat, azt mondta, hogy tiszta genny volt az egész.

nem azt mondom, hogy nálad is ez a helyzet, de nyugodtan menj el orvoshoz, hogy megnyugodj. más panaszod nincs?

2012. márc. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

a legjobb, ha dr. lát.

[link]

2012. márc. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

bocsi, még ezt szerettem volna bemásolni:

[link]

2012. márc. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én csak attól félek, hogy ha orvos lát akkor erőlködni fog hogy vegyük ki a mandulámat, a szüleim meg gondolom a dokival vannak, és inkább hagyom így mint hogy kiszedjék, nagyon félek az ilyenektől. Utánanéztem, és itt vannak videók hogy lehet kiszedni. De nekem már nagy, látszik is, és eleve csak úgy látom a torkomat ha nagyon kinyújtom a nyelvem, ami egyrészt fáj, és hiába próbálom kipiszkálni fülpiszkálóval, nembírom mert öklendezni kezdek. Ha ezeket az orvos kiszedné akkor újra vissza"nőnek", vagy mi?
2012. márc. 21. 14:34
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
igen, ezek szinte mindig újratermelődnek. nálam legalábbis így volt. mikor vetted észre?
2012. márc. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Már régóta volt ilyen problémám, de inkább a krákogással. Allergiás vagyok, apa egyszer elvitt az orvoshoz, mert már aggódott hogy folyton köhögök. Az orvos azt mondja nem tudja mi a baj, és felírt hurutos köhögésre valami gyógyszert. Nem segített semmit. Aztán néha előjönnek ezek a fehér valamik, belenéztem a torkomba és láttam a torkom oldalán ilyen köveket. De magamnak meg nem bírom kiszedni.
2012. márc. 21. 15:01
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

nem is szabad magadnak kiszedni, mert csak még jobban elfertőződik. ilyennel ne is próbálkozz! én ezt tettem és tudod mi lett a vége.

akkor is azt mondom, hogy lásson doki. nem biztos, hogy mindenáron ki akarja majd szedni, de mindenképp nézze meg szakértő!

2012. márc. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Pont előbb piszkáltam. Lehet kijött, mert nem látom.. Na mindegy. Akkor mindenképp elmegyek dokihoz. Köszi a válaszokat! :)
2012. márc. 21. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!