Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Belemennétek így egy műtétbe?

Belemennétek így egy műtétbe?

Figyelt kérdés

Nehéz helyzetbe kerültem és érdekelnének a vélemények. Másodszorra fordult elő velem, hogy derült égből egyszercsak iszonyatos hasi fájdalmaim lettek és három napig minden mozdulat iszonyatos kínokkal járt. Fájt ha felültem, ha felálltam, ha kiegyenesedtem, még az is ha megfordultam az ágyban. Annyira nem ítéltem súlyosnak egyszer sem, hogy ügyeletre menjek (hétvégére esett mindkét eset), azonban a második alkalom után elmentem orvoshoz, aki néhány vizsgálat után azt mondta, hogy a legvalószínűbbnek a vakbél gyulladást tartja és bár nem egyértelmű, hogy ez okozza a problémát, de ő mindenképpen műtétet javasol. Hozzátette azt is, hogy ha esetleg még sem ez lenne a fő probléma, a műtéttel akkor sem veszítenék semmit. Nyilván nem így mondta, de ez volt a lényeg.


Kicsit ledöbbentem, mindenesetre azt még megkérdeztem, hogy milyen eljárással történne a műtét, amire nem tudott válaszolni, de azt mondta 99%, hogy nálunk még hagyományos módszerrel műtik a vakbelet, nem laparoszkóppal, ahol azért kisebbek a vágások, kicsit gyorsabb a felépülés.

Nem tudom mit tegyek. Sosem műtöttek még és persze belemennék ha kell, de nekem nagyon furcsa ez a "tapogatózás", hogy megműtünk, ha nem az volt, hát istenem...

Egyébként teszem hozzá egy nagyon elismert doki javasolta a műtétet.



2012. márc. 26. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát én kétlem, hogy egy vakbél gyulladás hipp-hopp eltűnik, aztán később mégis csak visszajön, és megint elmúlik.

Én biztos nem műtetném igy meg magam. Ha esetleg ismét előjön a fájdalom, akkor egyből doki, még ha hétvége is van.

Szerintem a vesekő hasonló fájdalommal jár. A fiamat is vakbél gyanúval vitték kórházba, de szerencsére még műtét előtt kideritették, hogy veseköve van, igy nem kezelték félre.

2012. márc. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kérj konzulenst, de valószínű belemennék ha olyan fájdalmaim lettek volna, illetve ha perforál a vakbeled bele is halhatsz, mostanában indult egy ilyen esetben pereskedés egy kórház ellen...
2012. márc. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát azért kicsit mondvacsináltnak tűnik a dolog.

Hogy vizsgált meg? UH-ra elküldött-e? Megtapogatta-e a hasad? Elküldött-e vérvételre.

Ha gyulladás van a szervezetedben, azt a vérkép is kimutatja...

Persze ha kiderülne, hogy tényleg vakbélgyulladás, akkor megműttetném, de ha lehetne, inkább laparoszkópos módszerrel.

2012. márc. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Vér és vizeletre holnap megyek. Tapintás, rengeteg kérdés, panasz, tünet és uh alapján mondta azt, hogy szerinte igen valószínű hogy az. Eddig minden szavát elhittem, mert tényleg nagyon jó orvos, sosem nyúlt (velem kapcsolatban) még mellé és ezért nagyon bízom benne, de ez így kicsit merész próbálkozás szerintem.

Azt mondta létezik a vakbél gyulladásnak egy olyan enyhébb lefolyása, ami hirtelen jövő fájdalmakkal jár, majd elmúlik egy idő múlva megint előjön. Ha nem kezelik, akkor valószínű, hogy egy idő után nagyon csúnyán begyullad és veszélyesebb is, könnyebben perforál, révén hogy a beteg már ismeri a fájdalmat és nem fordul azonnal orvoshoz, esetleg csak 1-2 nap múlva, amikor a szokásoshoz képest nem akar múlni.

Azt is elmondta, hogy uh-n nem látszik egyértelműen semmi, labor vizsgálatokon is lehet csak apróbb elváltozások lesznek, de ha lesznek, akkor ő mindenképpen javasolja a műtétet. Fogalmam sincs mitévő legyek.

2012. márc. 26. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!