Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bőrbetegség miatt hullik a hajam?

Bőrbetegség miatt hullik a hajam?

Figyelt kérdés
A problémám a következő:fiú vagyok, régebben nagyon sokszor használtam erős zselét és nagyon sűrűn hordtam sapkát, és egyszer be is festettem, ez tette fel az i-re a pontot.Elkezdett viszketni a fejbőröm, és olyan mintha korpás lenne, de mégsem az.Viszket és egyre csak termelődik ez a fajta zsírréteg a fejbőrömön, voltam már bőrgyógyásznál, hajgyógyásznál és annyit tudtak mondani hogy ez bőrbetegség,és még elküldtek valami vizsgálatra ahol a torkomból vetek váladékot és azt mondták hogy ott valami nagyon sok és hogy az miatt van, de nem tudtak rajta változtatni, és van egy réteg valami a fejbőrömön ami folyamatosan újratermelődik akármivel mosom akármilyen hajszesszel kezelem. Nem dohányzom,iszom,drogozom, nem dolgozom olyan helyen ami káros lehetne. Valaki tud segíteni?

2012. márc. 26. 19:19
 1/1 anonim válasza:
Természetes ez lehet bőrbetegség, például valamilyen tipusú ekcéma.A zsírosodás ellen nem nagyon lehet gyógyszert vagy sampont venni. Én hiszek a természetben, ezért azt ajánlom, próbáld meg a következőt: Ez tudom nem hangzik jól, de ha nem mosod a hajad 6 hétig, hidd el segíteni fog!! A hajad egy idő után megkezdi az öntisztítást, de ehez időre van szüksége! Egy másik tipp, ne mosd a hajad olyan samponokkal amik zsíros hajra vannak és szárítják a fejbőrt, mert segíteni nem fog sokat és egy idő után visszaüt és szeborreás ekcémád lehet ami komoly kiütésekkel jár a fejbőrön vagy akár az arcon is! Egy ősrégi módszer: 2 citrom levét facsard ki és keverd össze 2 pohár vízzel. hajmosás után töröld meg a hajad és önsd rá a keveréket, majd 5 percig hagyd rajt és mosd le. persze nem elsőre fog hatni, de ha rendszeresen csinálod meglesz az eredménye. De!! ha nem hiszel a természet erejében, használj kén tartalmú sampont és olyat amiben kevés nátrium-lauril-szulfát van! Balzsamot maximum 2 hetente használj, és a zselézést természetesen hanyagold!! Remélem tudtam segíteni!! :)
2012. ápr. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!