Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ekcémára ismertek valami...

Ekcémára ismertek valami bevált, természetes gyógymódot?

Figyelt kérdés

Évek óta ekcémás a kezem; az orvosok akármit adtak rá, semmi sem használt. Voltam egy alternatív gyógymódon is, de hosszabb távon nem segített. Egyedül a Diprosalic nevű krém vált be, amit nem is orvos írt fel, hanem egy ismerős ajánlotta. De valamiért ellenérzésem van vele kapcsolatban, talán mert elég szteroidos. Jobban szeretnék valami természetes vagy homeopátiás gyógyszert találni.


Vannak jobb és rosszabb időszakok, néha azt hiszem, már teljesen eltűnt. Most megint előjött, főleg a jobb kezemen; nem is a viszketés zavar a legjobban, mert az hamar elmúlik és csak reggel viszket; de annyira kiszárad a bőröm, hogy tele van sebekkel, repedésekkel. Nem csak fáj és feszül, hanem borzasztó csúnya is. Szégyellem a kezeimet, fiatal lány létemre olyanok, mint egy zombié. :(


Ismertek valami jól bevált módszert? Bármi érdekel, ami elmulasztja, ha mást nem is, legalább ezt a sebesedést...


Előre is köszönöm a segítséget!

22/L



2012. márc. 27. 11:30
1 2
 11/13 anonim válasza:

Sziasztok!

Nekem is ugyanez a problémám...2 éve "küzdök" vele...az elején kaptam kevert krémeket ideig óráig jó volt aztán semmi...elkezdtem természetes anyagokat használni..előszőr shea vajat,majd kakaó vajat...mindegyik nagyjából 2 hétig használt utána újra előjött,pedig mosogatásnál pl kesztyűt vettem fel,mosásnál az öblítőt ecettel helyettesítettem(ez mondjuk bevált a lábamnál).fürdéshez a tescoba vásároltam himalája szappant az nagyon bevált nem szárítja a bőrőm és kb 200 ft...kaptam aloe first-öt is az is csak az elején volt jó...most nagyjából ott tartok hogy egy poharat nehezen tudok megfogni mert nem tudom behajlítani az ujjaimat annyira kiszárad a bőr...hiába kenem természetes vagy szteroidos krémekkel nem segít...én magándokinál voltam ott azt mondták hogy a léleknek is nagyon nagy része van a kialakulásában...ha nem vagy jól lelkileg vagy stresszes vagy attól is előjöhet...nekem azt tanácsolta próbáljak meg változtatni az életvitelemen,felfogásomon...legyek sokat a szabad levegőn,és nyáron sokat napozzak(már amennyire lehet sokat ilyen sugárzás mellet)...most kaptam kristálygombát azt megpróbálom hátha...kis koromba volt a lábamon és a hajlataimba de azok eltüntek viszont 2 éve nagyon durván kijött a kezemen és azóta nem tűnik el sehogy sem....

de egyszerűen már reménytelen vagyok...elocomot,exxema nem vált be...

2013. aug. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenki válaszát!


Utolsó válaszoló, akkor nagyon hasonlóak vagyunk. Kislánykoromban nekem is a térdhajlatomban és a könyökhajlatomban volt, de szerencsére kinőttem. Legalábbis azt hittem.

Olyan 17 év körüli voltam, mikor újra kijött, és azóta sem tűnt el.

Ahogy én tapasztalom, mindegy, mit használok rá, ha valami olyanba nyúlok, ami nem tetszik neki, vagy ha nagyon hideg/meleg van, már itt is van a fájdalom és a viszketés. A stressz nálam is borzasztó sokat ront rajta. Érdekes, ha nyaralni vagyok, vagy teljesen stresszmentes időszak van, teljesen eltűnik. Azért ezt sajnos nehéz szabályozni, hiába tudja az ember, mitől van.

A folyamatos hidratálás sokat segít, egyébként! Nálam minden szobában van kézkrém, állandóan kenem vele magamat. Így is vannak rosszabb időszakok, de legalább kicsit megnyugszik a bőröm, mikor kenegetem.


Azért jó tudni, hogy nem csak én vagyok így vele, amellett persze, hogy sajnálom hogy te is küzdesz vele.

Nem ez a világ legnagyobb betegsége, mégis olyan kellemetlen. El sem tudom képzelni, hogy barátom legyen; mégis ki akarná így megfogni a kezemet? Még magam előtt is szégyenkezem miatta. :C

2013. aug. 21. 11:37
 13/13 anonim válasza:
Szia.kisfiam volt enyhén ekcemas,tüneti kezelésre nála nagyon bevált a shea vaj.
2014. jún. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!